| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si cand ma masturbez simt o excitare dar ma opresc si nu mai pot sa ma excit de ce? sa continui, chiar daca ma opresc?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de des obisnuiesti sa te masturbezi.
Daca o faci 1 data la cateva zile, esti ok si trebuie sa te concentrezi pe momentul acela, sa fii singur acasa, sa nu fii stresat ca te prinde cineva si sa te termini ca sa te poti elibera.
Nu abuza de masturbare ca apar tulburari comportamentale si sexuale, afectandu-ti viata sexuala cu femeile, mai tarziu in viata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Rostul si rolul masturbarii este cel de a elibera organismul se stresul hormonal acumulat in urma unui factor excitant. Aceasta "eliberare" se produce in momentul in care apare fenomenul de eliminare a spermei acumulate prin procesul denumit ejaculare. Aceasta senzatie se poate atinge/realiza doar prin continuarea si depasirea acelui prag de care amintesti in intrebarea, deci si prin impunerea vointei mentale, daca nu este suficienta simpla dorinta. Sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Acest fenomen se intampla din cauza masturbarii excesive. Incearca si micsoreaza numarul de masturbari pe zi la o masturbare si ai sa vezi ca totul va fi bine.

| DryIce a răspuns:

Un copil in Franta a batut recordu de 40 masturbari consecutive si a murit dupa. Uite alta In 2009, Sato broke his own record by masturbating for an impressive 9 hours and 58 minutes at the Masturbate-a-thon, the San Francisco Weekly reports. His previous record was 9 hours and 33 minutes. de pe siteul http://www.huffingtonpost.com/......63576.html :)) batele recordu si zi ce timp ai scos :))

| batch a răspuns:

Ai incercat si cu pantoful?