| alessandra10 a întrebat:

Am 16 ani si sunt impreuna cu un baiat de 6 luni. Problema este ca inca nu le-am spus parintilor mei despre el, pentru ca nu stiu cum sa o fac. E primul meu iubit si nu stiu cum ar reactiona... mama este mai severa de fel, legat de scoala si mi-e teama ca ar fi impotriva, iar tata cu siguranta nu ma vede intr-o relatie de pe acum, insa stiu ca daca mama ar fi de acord, atunci si el ar accepta situatia.
Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi. Vreau sa ii spun mamei cat mai curand pentru ca stiu ca nu e bine sa ma intalnesc cu el pe ascuns si din moment in moment ne poate vedea cineva si nu as vrea sa afle din alta parte. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cam devreme cu iubitii/ sexul mai ales daca nu ti s-a dat voie. Ce te faci daca ramai gravida?
Poate ar fi trebuit sa stai la stadiul de prieten si sa le spui parintilor.

| Emilian65 a răspuns:

Discuta cu mama ta problema care o ai si poate va intelege ca la varsta ta poti avea o relatie de prietenie cu un baiat.