| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si cred ca nu sunt singurul care se intreaba asta. Cam pe la ce varsta ar trebui un baiat sa poata practica sexul fara probleme. Eu spre exemplu, nu stiu daca dureaza 10 secunde la sexul oral si deja imi dau drumu...de sexul vaginal nu mai zic. Eu cred pubertatea este motivul ejacularii prea rapide, dar nu sunt sigur. Sii... am un prieten de aceeasi varsta cu mine care mi-a spus, in urma cu 2 ani, ca a facut sex fara probleme, oare sa fi mintit doar ca sa se laude? -_-
Deci ca sa fie totul clar : E normal sa imi dau drumul atat de repede la varsta mea? Pe viitor (cand voi implinii 19-20 ani) ma voi putea controla?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti vei putea controla si regla/retine ejacularea doar dupa ce vei dobandi multa experienta dar mai ales dupa ce nu vei mai fi cuprins de emotivitate.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca esti la inceputul vietii sexuale este normal se ejaculezi mai repede. Dupa o perioada nu vei mai ejacula asa rapid.

| Pool77 a răspuns:

Pai asta deja e experienta... Ori ti-ai inceput viata sexuala de abia acum o luna doua si ai intretinut mai putin de 10 partide e normal. Daca ai intretinut mai multe atunci exerseaza, o mai scoti mai dai limbi, o bagi cand nu mai poti o faci in alta pozitie totul tine de experienta. Este un spray care te ajuta sa nu ejeculezi chiar atat de rapid, sau prezervativ de la durex.

| Taner13 a răspuns (pentru Pool77):

Pai am avut cel putin 15-20 se partide de sex oral (imi ador iubita). Si am reusit doar de doua ori sa nu imi dau drumu, dar mi-a spus au iesit totusi cateva picaturi...
La sexul vaginal cred ca mai am de exersat laughing

| AndreeaAysel a răspuns:

E normal, doar esti baiat. Poti practica linistit