| Jullie_5709 a întrebat:

Am 18 ani, si mi-am inceput viata sexuala acum o luna.Pana acum am facut'o neprotejat, insa nu si'a dat drumul in mine.Problema este ca intre 18-20 iunie trebuia sa imi vina ciclul, insa imi intarzie de 13 zile.In schimb, imi curge foarte multa secretie, de culoare alb-galbuie, uneori foarte densa si urat mirositoare.Care poate fi problema sad? astept raspuns.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi amintesc ca si mie mi s-a intamplat la fel, acum vreo 2 luni(daca vrei poti sa te uiti la intrebarile mele si o sa vezi acolo)
Daca spui ca nu si-a dat drumul in tine,probabilitatea sa fi ramas este mica,dar exista,asta depinde de experientza pe care o are baiatul, si daca a reusit sa o scoata la timp.E posibil sa-ti intarzie din cauza vreunei deregleri hormonale, ca din moment ce-ti incepi viata sexuala se schimba multe in corpul tau.Acea secretie am avut-o si eu dar mi-a trecut.Eu nu cred ca ai ramas insarcinata, dar daca vrei sa fi sigura 100%,cumpara-ti un test de sarcina, deoarece si in timpul actului se elimina spermatozoizi, dar in cantitatea foarte mica.Eu Sper ca nu ai ramas,bfta, ai grija de tine, si p viitor sa nu mai uiti de protectie.happy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te rog sa mergi la medicul ginecolog,in afara faptului ca ai toate sansele sa fii insarcinata,iubitul tau te-a pricopsit si cu o boala cu transmisie sexuala!
Leucoreea este fiziologica atat timp cat nu-si schimba aspectul,culoarea si nu miroase!
Ginecologul iti poate prescrie si anticonceptionalele care ti s-ar potrivi,dar in momentul de fata ai de urmat un tratament ca sa inceteze respectiva secretie!
Barbatii sunt de multe ori purtatori de virusi si boli sexuale,care se manifesta doar la femei.
Iubitul tau are ceva, undeva a mai facut sex neprotejat si s-a molipsit, nu se stie cu cat timp in urma.Acum,te-a molipsit si pe tine.
Mergi la medic URGENT!

| glamour a răspuns:

In primul rand esti inconstienta ca nu te protejezi, pe langa faptul ca prezervativul protejeaza de o sarcina nedorita, protejeaza si impotriva BTS-urilor. Nu e sufiecient sa termine afara, penisul se lubrifiaza si acel lichid poate contine spermatozoizi, o data ajunsi in vagin isi fac treaba si te trezesti ca esti gravida. Fa un test de sarcina, se face la o saptamana de la intarzierea mentsrei sau la 3 saptamani de la contactul cu risc, din prima urina de dimineata. Secretia alb galbuie poate fi orice, mie imi suna a candida dar orice ar fi trebuie sa te duci la ginecolog si sa ceri un test al secretiei vaginale. Cat despre contraceptie, daca nu va place prezervativul puteti sa va faceti teste si sa iei anticonceptionale, daca nu vrei un copil sau vreo boala grava E ABSOLUT NECESAR sa te protejezi, sunt mai multe metode de protectie deci ai de unde alege.
Menstra poate sa iti intarzie si din cauza unei dereglari menstruale dar oricare ar fi problema trebuie sa te duci la ginecolog.

| SexyCioco a răspuns:

Daca intarzie de 13 zile inseamna ca ...ai un beb big grin acum te paste medicul si mie imi era frica la 14 ani laughing si uite ca uni stiu cum sa o faca laughing

| Jullie_5709 explică:

Pot folosi anticonceptionale Yaz? dau funda! straight face