| DroGhys a întrebat:

Am hotarat sa ma mut cu iubita in chirie si as dori sa stiu si eu cam cati bani ne-ar trebui de inceput avand in vedere tot ce este de platit luand in considerare si vremea.

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Va trebuie muști bani ca sa puteti face fata cheltuielilor care sunt la o casa. Dar daca aveti amandoi un salariu bunicel, cred ca va veti descurca cu cheltuielile pe care le veti avea la casa.

| LoveSleep a răspuns:

Ajungi la 15 sigur.

| HuShEr a răspuns:

Nu cred ca iti poate da nimeni sfaturi despre asta. depinde acum de cat platesti chirie, de cat esti invatat sa consumi, de cat esti dispus sa mai "strangi cureaua". in general cred ca 800-1000 de ron(cam atat platesc eu, dar crede-ma ca eu consum mult laughing )

| DroGhys explică (pentru HuShEr):

Atat dai tu pe luna? Chirie plus mancare, plus ce cheltui? Vor fi 2 salarii la mine

| DroGhys explică:

Nu prietena, am 23 de ani. Am o relatie mai speciala si distanta ne omoara, asa ca am hotarat sa ne mutam impreuna, si voiam sa stiu daca se poate sta intr-o chirie cu 2 salarii. Avand in vedere ca amandoi muncim. Dar ce ma interesa pe mine e cam cat ar trebui pentru start: adica sa iti platesti chiria, si ce mai e. Nu am stat niciodata in chirie si nu stiu ce e de platit.

| HuShEr a răspuns (pentru DroGhys):

800-1000 dau numai pe facturi si chirie. sa nu mai punem si mancare si tigari plus iesiri in oras. dar repet eu consum mult. sunt invatat sa consum mult. poti ajunge cu tot cu mancare si cu facturi iarna cam la 18 mil iar vara pe la 13-14.

| DroGhys explică:

Nu sunt student, deci...

| DroGhys explică:

Si daca gresesc, ma bucur dupa ca macar am invatat cv din asta