| Alexmorning11 a întrebat:

Am și eu nevoie sa știu cum as putea sa trec peste o despărțire. fata respectiva este în aceeași clasa cu mine și e cam greu..pe lângă asta nu vreau sa mă pun cu alta fata ca sa uit pentru ca nu vreau sa o rănesc iar apoi cine știe poate se întoarce daca aștept. Aștept părerile voastre. sper sa mă ajutați..

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Asta este viata, niciodata nu faci relatie cu o fata din clasa, grupa sau de la locul de munca. Ce poti sa faci pentru ca o vezi zilnic. O sa fie cam greu ce este drept. O sa treaca usor usor de la sine, daca nu te vei mai gandi la ea. Iesi cu baietii mai mult, vorbeste cu un prieten de ceea ce simti si vei trece peste. Multa bafta!

| neutrino a răspuns:

Iata de ce nu este bine ca cei doi sa fie din aceeasi sclasa! Timpul te va rezolva si pe tine. Daca ea este o fata isteata, poate chiar inteligenta, atunci este bine sa nu mai speri nimic de la ea: nu se va intoarce!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te "pune" cu alta fata, daca inca te gandesti la ea. Nu vei avea chef de a doua fata, si se va simti prost.
Cat despre o eventuala impacare cu fosta, precizeaza intai motivul despartirii.

| SorionMaxxx a răspuns:

Paai poti sa ii dai o floare si sa ii spui frumos: "Scuze, dar a venit timpul sa ne despartim