| DaniEllaG a întrebat:

Am mai tot postat despre relatia mea de 6 ani de zile care s-a terminat brusc si vreau sa va intreb, daca mi-as face alta relatie, baiatul respectiv oare ce parerea va avea de faptul ca numai sunt virgina? Ce gandesc baietii in general? Eu credeam k ma voi marita cu primul, dar iata ca nu a fost sa fie. Altul ma va mai accepta oare? Nu vreau sa fie o rusine fosta relatie, l-am iubit enorm pe primul si inca mai simt asta, dar cumva trebuie sa trec si eu mai departe. Oarce daca as mai vorbi cu altul si sa zicem ca ma voi intalni cu el peste cateva luni, va accepta faptul ca numai sunt fecioara?

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Iar tulaughingMai tu chiar esti o raritate ce dracu faceti in relatiile astea de tin.6 ani nu mi se pare mult exagerat de mult, si spui ca acum ai 20 :O
Revenind cu picioarele pe pamant, pe al doilea, al treilea si al catelea vrei tu, nu ar trebui sa-l intereseze ca nu mai esti virgina, doar daca e vreun orgolios si capsoman whistling si vrea el sa fie primul.Alege baiatul care nu va pune pret ca nu mai esti fecioara.Bafta.

10 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Nu ti-ar reprosa, doar ai stat 6 ani cu celalalt, nu doar 3 saptamani si gataaa ati facut-o. Ideea e ca nu trebuie sa te gandesti imediat la sex, mai intai vezi cum sta treaba la a te ajuta sa treci peste.

| Neinteresantul a răspuns:

Pai cum sa nu accepte? Tu crezi ca baietii vor doar virgine? Unii chiar se feresc de virgine, asa ca stai linistita. Daca ii zici ca ai avut o relatie de 6 ani si se supara sau comenteaza daca-i spui ca nu mai esti virgina, atunci ai dat peste un prost amator de virgine.

| NeimaginabilA a răspuns:

6 ani......nu stiu poate ar trebui sa-ncerci sa te-npaci cu el, totusi 6 ani sunt multi, mai ales ca nu ati avut relatii sexuale.
Eu zic sa te-ntorci la el.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Esti dus/dusa.Lasa fata in pace.Pe langa ca 6 ani e enorm de mult si niciodata nu trebuie sa ruginesti atata vreme langa unu, sa se mai si intoarca? Chiar esti dus/a

| NeimaginabilA a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Stii de ce bunicii mei inca mai sunt impreuna?
Pentru ca stiu sa repare o relatie, nu sa o arunce la gunoi ca si cum nu ar fi fost nimic.
Data viitoare te-as ruga sa-ti exprimi opinia intr-un mod mai sublim, nu am venit aici sa decidem cine e mai prost sau mai dus.
Nu i-am spus sa-l astepte ci sa se impace cu el, aceste doua lucruri nu sunt una si aceeasi.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Bunici tai s-au cunoscut in ani 40-45 noi suntem doar 70 ani mai tarziu.Si sincer cum poti sugera sa se intoarca, pe sistemu ca de, e mult timp.Adica daca tot ai irosit atata, iroseste mai mult.Gandesti un pic inainte sa zici?happy

| NeimaginabilA a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Si ce propui, ca sa se ajunga ca-n suedia unde se divorta de 4-5 ori si unde copii au vreo 4 tati si mame?
Gandesti un pic inainte sa zici.
Daca se continua asa in Romania se va ajunge negresit ca si-n Suedia.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru NeimaginabilA):

La noi in principal din grabei se divorteaza.Toti aiuritii/aiuritele se casatorest la 23-24 respectiv 20 si dupa 1-2 ani divorteaza cu 1-2 copii.Sunt tampiti.Si la 24 ani ai minte inca tanara, mai copilaroasa, cum naiba sa te casatoresti sa cresti unu mic cand tu vrei numa sa fi cu ea? Situatia financiara de la noi o impus o gandire aberanta.Ai facut 20 ani hai la casatorie, oricum n-o sa ai destui bami sa calatoresti sa vezi lumea, la ce sa mai astepti, nu? Ei bine nu, asta e gandire de sat din varf de munte si e aberanta.Deaia eu inainte de orice casatorie zic cel putin 2 ani de locuit impreuna sa vedeti cum va intelegeti zilnic in aceiasi casa, cum va descurcati cu cheltuielile etc, si evident ianinte de cei 2 ani cel putin alti 2-3 in care sa va cunoasteti.Nu inseamna ca daca ai 6 ani impreuna gata esti bun de casatorie.Eu am vazut cuplu care o fost impreuna de la 11 ani pana la 16-17 si se gandeau la casatorie si pac intr-o zi totul s-a terminat definitiv, si nu ii singuru caz pe care-l stiu, pentru ca E O PORCARIE SA TE CASATORESTI LA 20-26 ANI.LUCRA,ADUNA BANI, DUTE VEZI LUMEA, si cand ai vazut CEL PUTIN UN LOC DE PE FIECARE CONTINENT gandeste-te la asa ceva.Nu proaspat iesit din casa lui mamica si taticu fara sa fi lucrat 1 data in viata ta. Daca Romanii ar lua unul dintre putinele lucruri bune din America, Si s-ar casatori la 28-30 ani si dupa vaste considerari a tot ce inseamna asta si dupa cativa ani de stat impreuna nu ar mai divorta atatia.Asta e solutia nu venit primul luat.Si in felul asta n-o sa mai fie ce sa "peticeasca", ca si bunicii tai.

| neutrino a răspuns:

Vei fi mereu pe post de amanta, nu de iubita. Fiecare se va intreba cati au fost inainte, nimeni nu va sti adevarul sau nu il va crede.

| felina7 a răspuns:

Eu cred ca cel de-al doilea, ca asa pretinzi tu, ca ai avut un singur iubit pana acum, isi poate da seama ca nu mai esti virgina doar daca ajunge in pat cu tine. Acum te intreb si eu, asa, de vreme ce te gandesti sa ajungi in pat cu el, care-o fi 'norocosul'...inseamna ca amandoi ati vrut=nu are ce sa-ti reproseze despre faptul ca nu mai esti virgina. Parerea mea. Dar nici tu nu te gandi acum ca urmatorul o sa te duca la altar. Ai avut o relatie frumoasa, o sa ai inca una, poate si pe a treia, cine stie... O relatie completa implica si sex si sper sa dai peste un baiat suficient de deschis la minte cand o sa o faci cu al doilea partener, incat sa inteleaga ca daca vrea o virgina, eventual isi creste una. Sexul e frumos daca e experimentat, virginele nu stiu asta, dar tu-DA!