| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, deci, am 16 si mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu.De la inceput totul a fost ok am facut-o cu prezervativ dupa un oarecare timp el si-a dat drumul in prezervativ, sia scos penisul, la curatat insa am continuat fara(penisul nefiind in stare erecta totala) acum mi-e frica de o potentiala sarcina.Va rog... ceva sfaturi!

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Alina,
De ce să nu o speriem? Suntem aici ca să ajutăm şi asta implică realism, nu minciună.
ON-TOPIC : Trebuie neapărat să faci un test de sarcină, după 21 de zile de la actul sexual cu urina de dimineaţă pentru acurateţea acestuia.

| R_8074 a răspuns:

Testul de sarcina nu se face atat de devreme. Doar ecograf daca vrei sa faci. Nu erai in timpul fertilitatii maxime dar exista sanse sa fi insarcinata pentru ca lubrifiantul penisului contine spermastozoizi. Sunt sase mici, si eu am facut asta fara sa stiu ca exista risc, insa nu am ramas insarcinata.

| Christal a răspuns:

Depinde in ce perioada erai (adica daca erai sau nu in perioada fertila)
daca spui ca el s-a spalat.ar fi o sansa destul de mica.parerea mea.
dar daca si'a dat drumu inca odata.asta numai tu ai de unde sa stii.

dar nu inteleg, daca tot v-ati 'chinuit' sa o faceti cu prezervativ.de ce nu ati facut-o cu el pana la capat!?

| Nanutzu a răspuns:

Du-te la farmacie si fa un test de sarcina, altceva in momentul de fata nu ai ce sa faci, multa bafta si sper sa-ti iasa negativ. Fundita?batting eyelashes

| rainbow_8592 a răspuns:

Cel mai recomandat ar fi sa iti faci un test de sarcina si asa poti sa scapi de toate indoielile si sa fii linistita.Eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji daca ti-a venit ciclul.big grin

| CosminME a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul nu esti insarcinata

| ApaMineralaPlata a răspuns:

Chiar daca ti-a venit menstrutia asta inca nu iti da dovada ca nu esti insarcinata, eu iti sfatuiesc sa te duci la un medic ginecolog sa fii sigura! Si altadata sa fi mai atenta, si sa nu mai repetati aceasta greseala.

| mjdhr a răspuns:

Daca ti-a venit nu esti insarcinatabatting eyelashes pentru linistea ta fa un test de sarcina

| Alina_2149 a răspuns:

Nu mai speriati mai fata...
Stai linistita, daca ti.a venit menstruatia nu ai de ce sa te ingrijorezi. Nu are rost sa mai faci testul de sarcina
Funda?batting eyelashes:*