| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor.
M-am gandit sa fac un cadou prietenei mele mai special decat alti. Adica sa fie asa : Sa scriu pe niste coli albe cu marcarul un mesaj dar pe fiecare coala sa fie cate 2-3 cuvinte si sa trag coala cu coala. Daca ati inteles ce zic am si eu nevoie de un mesaj si mai am nevoie de un program care pot sa editez asta. Vreua sa il fac Alb-Negru filmuletul si sa ii pun o melodie frumoasa pe fundal.
Numai e mult pana pe 4 si trebuie sa fie gata.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intra pe youtube/editor si iti alegi orice vrei,sau scrie pe pagini albe si fotografiaza-le,incarca in calculatorul tau si apoi in editor.
La fel,alegi si muzica,e foarte simplu,chiar azi dimineata am facut un video mic de un minut jumatate,de "buna dimineata",asa,in loc de cafea!
:)
Mi-a luat vreo ora,mai mult cautatul,dar daca ai fotografii,e simplu de tot.
Si, nu te descuraja, nu are importanta ca ideea nu e noua, important este ca e prima oara cand o oferi tu, iubitei tale, e deci un moment deosebit!

Programul este

http://www.youtube.com/editor

Se poate si cu movie maker, dar eu prefer editorul lui youtube.
Spor sa ai si inspiratie!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Tin sa te-anunt, fie ca-ti place sau nu, ca s-a facut chestia asta de sute de ori deja. In plus metoda a fost relativ adusa in atentia publicului dupa ce-a fost folosita de o tanara care mai apoi s-a sinucis.

| GeorgeANDreis a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Eu ma refeream ca nimeni din prieteni mei nu a facut asta niciodata pentru prietenele lor.

| neutrino a răspuns:

Este o atentie frumoasa, nu cadou, pe care au practicat-o si altii.

| PeFuga a răspuns:

Poti face asta chiar si cu movie maker. E usor de folosit si poti face repede filmuletul, plus ca gasesti si pe youtube tutoriale despre cum sa faci anumite chestii in el...

| Voidwithin a răspuns:

Camtasia studio sau movie maker.