| andreiul78 a întrebat:

happy Am nevoie sa ma ajutati sa recuceresc o fata.
Deci.(povestea) am cunoscut o fata dar nu prea vorbeam la inceput era ceva gen doar "salut" "salut" si atat. Apoi intr-o seara i-am trimis un mesaj si de atunci am inceput sa vorbim foarte mult unul cu altul. Nu dupa mult timp de cand am inceput sa vorbim (5 zile) am iesit la o plimbare amandoi si nu stiu cum ne-am trezit bot in bot si chestii trestii happyhappy pana aici toate bune si frumoase..de atunci am vorbit foarte mult, cam in fiecare zi, vreo 2 luni. chestia e ca am inceput sa o stresez la un moment dat cu mesajele si dulcegarii si din astea(stiu ca am fost prost). asa. si efectiv nu mi-am dat seama dar am sacait-o atat de mult incat, pana la urma mi-a propus sa ne despartim pe motiv ca nu se simte ok si din astea.ok. aici e marea problema... vreau sa o recuceresc. deci trebuie sa ma schimb... in primul rand sa imi schimb caracterul si chestii pentru ca ea sa vada ca nu mai sunt baiatul ala sacaitor care crede ea ca sunt. Ce vreau eu mai exact este sa imi dati niste sfaturi despre cum as putea sa ma schimb.adica cum sa ii vorbesc si sa ma comport cu ea astfel incat sa nu o sacai dar totodata sa trezesc din nou in ea acea atractie fata de mine.
Stiu ca am am fost prost, foarte prost da chiar tin la ea de aceea as vrea sa o recuceresc.(sper sa si reusesc)
(apropo relatia noastra s-a incheiat acum cam 4 luni. de atunci am vorbit foarte putin... dar eu tot am dat impresia ca sunt mort dupa ea si chestiii si probabil si asta a facut ca ea sa ma priveasca altfel fata de la inceput.)
happy
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă ai cucerit inima unei persoane, ai cucerit-o pentru totdeauna şi nu există cuvântul "recucereşte".
Trebuia să aprecieze faptul că îi acorzi toată atenţia ta, o să caute mai târziu şi o să îşi dea seama cât de important este ca cineva să te sufoce cu toată dragostea şi atenţia sa.
Nu te schimba, caută pe cineva care să te aprecieze pentru cine eşti.

8 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ia-ti gandul! Alta, ca-s multe pe lumea asta si mult mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te chinui degeaba my friend. Fetele astea sunt ca vantul.Acu bate intr-o parte, apoi bate in alta, acum bate tare, acum deloc.Numai incerca sa faci nimic pentru ele ca te obosesti degeaba.Lasale pe ele sa traga de tine, si apoi dale ceva asa din sictir cate putin.

| IFlorin97 a răspuns:

Cum adiac altfel ca la inceput? adica nu e de bine?
Daca esti mort dupa ia esti la fel ca toti ceilalti care ii ignora.
Are nevoie de cineva cu picioarele pe pamant sa nu ii fie teama de ia ci sa o protejeze
as putea sa iti zic ca tie iti este frica de ia laughing tie frica sa nu o pierzi.

| Neuronul a răspuns:

Vrei să umblii cu cioara vopsită, prietenaş? laughing

Nu trebuie să te prefaci în faţa nimănui!
Dacă ai o relaţie trebuie să fii tu însuţi, exact aşa cum eşti!
Dacă te place exact aşa cum eşti, e minunat! Dacă nu, vezi-ţi de viaţă!

| andreiul78 explică (pentru Neuronul):

"cioara vopsita" big grin big grin: big grin

| andreiul78 explică (pentru andreiul78):

Daca puteam imparteam funda la toti

| Livelord a răspuns:

Trebuie sa fii tu, nu sa te schimbi!
Trebuie sa gasesti pe cineva care te place pentru ceea ce esti tu.
Probabil sunt unele fete carora le plac mesajele si dulcegariile tale.