| assimov2222 a întrebat:

am o colega in clasa si imi place foarte mult de ea, cum fac sa stiu daca si ea ma place.

5 răspunsuri:
| NH4OH a răspuns:

Foarte simplu.
Te apropii de ea, vorbiti, afli ce ii place, poate aveti si lucruri in comun. Va ajutati reciproc, si in scurt timp o poti lua in brate, gen, cand plecati acasa. Si cu aceste mici "apropieri" poti afla daca ea te place, prin simplu fapt ca-ti raspunde la aceste lucruri, ca-ti acorda si ea atentie, ca raspunde la imbratisari, ca-ti zambeste. Iar daca nu te place, te va respinge usor, semn ca nu vrea sa stea in preajma ta si-ti vei da seama ca nu te place. Fa ce-ti spune inima, dar nu ii spune direct ca-ti place de ea, pentru ca fata va ramane blocata si nu va stii cum sa rectioneze(cam asa sunt fetele) si poate iti va da si friend-zone. Succes, si fii indraznet, nu cu coada intre picioare.

Fundita? c:

| GojneaVlad a răspuns:

Vorbeste cu ea timp de 2 zile si dupa ii pui si mareata intrebare " Te plac, tu simti acelasi lucru pentru mine? ".
Vezi tu, te descurci ca esti baiat mare dar sa nu o intrebi din prima " Ma placi " ca nu va iesi nimic laughing

Funda?

| ANDYhelpnow a răspuns:

Invit-o la o plimbare,o ciocolata,o pizza, sa va faceti lectiile impreuna, sa vedeti un film, orice care poate sa va apropie.
Cunoasteti-va, las-o sa te cunoasca mai bine, vezi si tu ce caracter are.
Poarta-te firesc, fii cald si dragut si invata sa glumesti usor cu ea si sa-i raspunzi cu "poate", in loc de da sau nu.
Bine?

| ANDYhelpnow a răspuns (pentru ANDYhelpnow):

Si cel mai important nu o intreba din prima daca te place

| DariusIonutz0 a răspuns (pentru ANDYhelpnow):

Ce rol are raspunsul cu " poate "? Aici m-am pierdut happy