| anonim_4396 a întrebat:

happy am o intrebare. Am facut-o cu prietenul meu de 3 ori pana acum a fost prima oara acum 2 saptamani ( a curs sange pentru ca eram virgina) a doua oara sambata ( si tot a curs sange) si astazi care la fel a curs sange! am vorbit cu anumite persooane si mi s-a spus ca la unele fete este normal ca nu se rupe ata si multe lucruri de genul acesta! dar voi ce credeti? dau funda :X:X multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| mylifeisforyou a răspuns:

Da.de exemplu daca faci sport himenul este mai elastic sau pur si simplu asa il ai tu.nu se rupe de la primul act sexual e posibil nici din al2lea si etc.trebuie mai multe acte sexuale sa se rupa!
in fine sper ca te-am ajutatkiss

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Tu nu ai ata, tu ai himen. Si este ceva normal. Pot exista mai multe cauze, dar nu este nimic ingrijorator. Nu ai de ce sa-ti faci griji! happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Se prea poate sa nu ti se fi rupt complet atunci, sau sa pentru ca ai facut-o din nou sa nu ti se oprit bine sangerea si sa fi pornit din nou. Eu asa sunt cu nasu, la usoare lovire, uneori din senin curge sange. Daca nu se opreste nici la datile viitoare, curge din senin sau la menstruatie mai mult decat de obicei, viziteaza un ginecolog, altceva nu stiu ce ai putea face.

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Este super normal, nu te ingrijora ai corpul mai sensibil

| KyraW a răspuns:

Eu cred ca e perfect normal, si nu prea ai de ce sa-ti faci griji. Dupa 4-5 ori o sa fiti deja obisnuiti, ca doar nu esti fecioara de fier