| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai mult legata de prietenie, dar si de putina dragoste.Prietenesc cu o fata pe nume Loredana,ea ma considera cel mai bun prieten,iar eu pe ea tot, numai vorbind de ceea ca vreau sa am relatii de dragoste pe viitor.Ea se uita totimpul la anime ca si mine, dar este o problema.De fiecare data cand ii scriu asa pe la vreo 20 00-22-00 ea se enerveaza si imi scrie.Da, inteleg poate nu prea ii scriam la ora nepotrivita, dar cel mai interesant este ca si ziua in week-end ea se uita si nu pot vorbi cu ea.Incerc sa-i propun sa ies cu ea undeva,dar nu doreste,bine ea imi zice ca este afara frig,de acord,dar credeti ca ea nu vrea sa iasa cu mine la o cafenea,caci este frig afara? Straniu asa-i? Deci vreau sa va intreb, ea ma considera cu adevarat prieten sau ii este totuna de mine? Sa prietenesc cu ea mai departe? Vreau sa va aud parerile fete si baieti, caci nu mai stiu ce sa gandesc. FUNDA!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E mica, nu poate merge intr-o cafenea (unde eventual chiar se fumeaza), in mod normal o fata s-ar simti jignita de o asa invitatie. Ia nist bilete la teatru, de exemplu, asa e mai potrivit. Oricum, sunteti doi copii, nu e cazul sa te gandesti la o relatie in urmatorii ani.

| mona a răspuns:

Eu cred ca un prieten adevarat nu s-ar comporta asa

| Krosa a răspuns:

Trebuie sa ai grija pe cine alegi cel mai bun prieten. Ai grija pate Lorena e supeficiala. Poate nu are chef sa vina.Sau a spus asta ca sa nu te supere.

| THERolf a răspuns:

Ea stie ca o placi mult? sau nu iai spun inca?

| STEFANXxX a răspuns (pentru THERolf):

Eu i-am zis inca vara aceasta, dar a zis ca se va intilni cu cineva doar la 16 ani.Si asta ma cam pune pe ganduri, caci ea are inca 14 ani.

| THERolf a răspuns (pentru STEFANXxX):

E cam complicastraight face

| THERolf a răspuns (pentru STEFANXxX):

O cunosti de mult timp? si daca DA, iaai gresit vreodata? sau ai jignit-o? sau... ai imbrancit-o?

| STEFANXxX a răspuns (pentru THERolf):

Nu,niciodata! Eu prietenesc cu ea de un an si nu s-a intamplat asa ceva.

| nata2008 a răspuns:

Buna Stefan.Parerea mea e urmatoarea:daca intr-adevar tii la ea si vreai sa fiti impreuna,impresioneaz-o prin gesturi ciudate si placute, daca aveti posibilitatea sa va vedeti la scoala sau undeva un gest simplu precum o floare mica culeasa in drum spre scoala ar binedispune-o, fii mai sigur in tine, si arata-i ca esti diferit, sau ca tot se apropie 14 februarie e buna ocazie sai aduci un ursulet de plus in timpul orelor.credema ca asa ceva apreciaza orice fata.succese mari