| TechnoCocktail a întrebat:

Am o mare problema. cel putni asa o vad eu. M-am "combinat "cu o fata dintr-o prostie... Ea ma iubeste dar eu nu simt nimic pentru ea suntem impreuna de doar 3 zile dar am mai fost o data impreuna.Si vreau sa ne despartim pentru ca eu nu simt nimic dar chiar imi pasa de ea si nu vreau sa se simta rau pentru ca si eu stiu cum e si vreau sa ramanem prieteni.Deci eu chiar ma simt rau din cauza asta! Ce sa fac cum sa ii spun nu vreau sa sufere.VA rog fara raspunsuri stupide e chiar impoortant! Dau funda multumesc!

4 răspunsuri:
| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Buna.
Asa era si "prietenul" meu...dar putin diferit.
Spunea ca suntem impreuna si ma alinta si tot felul. dar ziua urmatoare:" Ma s-a suparat X pe mine. ma duc si ma omor. o iubesc ma. nu ma iarta ma".[el nici nu-si dadea seama ca "ieri" a spus :"ma nu-mi mai zice fratestraight face. spune-mi iubitulelove struck"] si dupa au fost multe certuri intre noi.chiar si acum suntem certati.
Iti dai seama cum m-am simtit?straight face Am crezut ca mor, mi-a cazut Cerul in cap, frate.

Cel mai bine ar fi sa-i spui adevarul si sa-i spui ca o iubesti ca pe o sora.
Sper sa ramaneti buni prieteni.
Baftaaa.

| AnoOnim23 a răspuns:

Chiar daca o sa sufere spune`i ce simti tu,mai tarziu o sa sufere si mai mult. Nu te avanta intr-o relatie din care tu nu ai nimic de castigat, in care pur si simplu nu poti investi sentimente. Fi sincer cu ea si cred ca o sa aprecieze asta, va trebui sa inteleaga ca dragostea cu forta nu se poatehappy

| pinguuina a răspuns:

Pai, daca simte ceva pentru tine, sigur o sa sufere un timp. Fii sincer si spune-i ca nu simti la fel ca ea. Poate nu o sa o iei in nume de rau, si sigur o sa aprecieze sinceritatea tahappy Mai spune-i ca ai vrea sa o ai langa tine ca prietena, amica. daca chiar vrei asta. Succeshappy

| GREWup a răspuns:

Ori cum ai sa-i spui o sa reactioneze urat. Dar dupa ce o sa se calmeze o sa isi dea seama ca nu poate sa oblige pe cineva sa fie cu ea daca tu nu simpti nimic pentru ea. Si cred ca o sa aprecieze faptul ca esti SINCER cu ea... Nu mai astepta mult timp, pentru ca o sa se ataseze din ce in ce mai mult de tine, si atunci o sa sufere si mai mult.