| K3nt970 a întrebat:

Am o mare problema. vreau sa ma bag in seama cu o fata pe Facebook dar nu stiu cum sa formulez dupa,, Buna, X. Ce faci?". Stiu despre ce trebuie sa discutam dar nu stiu cum sa formulez si nu imi vin in cap idei dupa acel buna.Ma puteti ajuta? Dau funda! big grin

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa faceti cunostiinta.

| seth2016 a răspuns:

Nu m-am lamurit. Ai idei? Mai depinde cat de bine o cunosti si de asteptarile tale.

Ai putea de exemplu sa incepi cu un compliment. Daca nu poti face / nu ai cum sa faci un compliment sincer insa mai bine sari peste etapa asta.

Poti vorbi despre tine, dar trebuie sa lasi destul loc ca sa spuna si ea ceva despre ea.

Mai conteaza si asteptarile tale. Nu pleca cu asteptari mari. Mai bine mai mici si orice progres poate fi un succes mare, decat sa ai asteptari mari si orice progres sa-l intelegi ca pe un esec.

Comunicarea intre doi oameni care se inteleg merge snur, fara efort. Nu e nevoie de cine stie ce pregatire. Daca stii un subiect interesat atat pentru tine cat si pentru ea, cu asta poti continua sau incepe. De exemplu: am vazut ca ai fost la filmul X. Si eu am fost... blah blah blah etc

Bafta!

| n1445 a răspuns:

In niciun caz sa nu o abordezi cu o atitudine de badaran asa cum se gasesc pe Facebook, tot felul de retarzi care nu stiu cuceri o fata. Cauta pe profilul ei ceva distribuit de ea, un posibil subiect de discutie si intreab-o daca ar fi dispusa sa iti explice anumite chestii despre acel subiect, chiar daca nu te intereseaza absolut deloc subiectul. Iar apoi trebuie sa ai talent ca sa dezvolti discutia si sa o duci cat mai departe astfel incat fata sa se astepte sa ii mai scrii. Poate nu chiar in ziua urmatoare pentru ca ai putea sa pari stresant. Dupa o zi doua. Multa bafta!

| MadagasHardwell a răspuns:

Dai-i like-uri la cat mai multe poze si va fi posibil sa te bage ea in seama.

| MINIONS008 a răspuns:

Nu e asa cat de bine o cunosti! De ex: eu m-am intalnit la mare cu o fata k stateam amandoi in aceeasi vila si incet incet am inceput sa vb cu ea si prima oara asta am facut tot ii puneam intrebri despre ea sa vada ca imi pasa de ea si din astea, iar ziua urmatoare iar ne-m intalnit si atunci m actionat si am intrebat-o daca vrea sa stam pe balansoar si iar am vb si dupa totul a venit de la sine! Si uite k poate te ajut : ~Buna
~Ce mai faci
~Si daca ai vazut poze cu ea sau in realitate cu parul facuta sau cu ochelari de soare sau ceva ii spui : imi place cum ti-ai aranjat parul sau chestii din astea.