| loopzoor9 a întrebat:

Am o mica problema, nu stiu cum sa-i spun unei fete ca o plac, nu-i pot spune asta in fata, sau ma rog. sa intru in discutie cu ea. nu o cunosc, am vazut-o adese ori la scoala, pe afara. si o singura data am vb cu ea. Nu stiu cum sa fac, sau ce sa fac, ca sa o impresionez sau sa ne imprietenim, nici pe mess nu stiu ce sa-i zic, ma gandesc ca daca o sa-i spun ceva de gen : svs cf, si etc. o sa ma intrebe dar dc vb cu mine? ne cunoastem cumva? este o fata f silitoare, desteapta, sensibila si intelegatoare. dar totusi mi-e rusine sa-i spun ca o plac si ca vreau sa fim impreuna, in general nu sunt timid, dar peste situatia asta nu stiu cum sa trec... Mentionez ca am 14 ani big grinbig grin si ea este de aceeasi varsta cu mine Va multumesc!

8 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Ok, sa zicem ca i-ai spune ce si cum... ce crezi ca v-a spune ea? ce anume astepti sa-ti spuna ca te place ca vrea sa fiti impreuna?!? Nu te cunoaste si n-are cum sa-ti spuna asta!

Mai bine, gaseste motive cu care sa intri in vorba. Da-i un buzz pe mess, intreab-o ce face.Prezinta-te,spune-i unde inveti de unde o cunosti(daca nu te stie)Daca in cazul in care te intreaba de ce vorbesti cu ea ii poti raspunde scurt"de ce nu?", trimite-i diferite bancuri sau filmulete funny, comentati-le impreuna, fa-o sa rada.Si abia apoi adreseaza-i intrebarea, sperand la un raspuns afirmativ!
Bafta!

| itarkan a răspuns:

Doar incearca. Nu conteaza cum. Cu orice esec, esti cu un pas mai aproape de o reusita.

| AlndChocolate a răspuns:

Heiiii, nu fi rusinos asa nu rezolvi nimic. Daca vrei sa fii cu ea, vrei sa ii imparti sentimentele, sa fi-ti aproape, spune-i c-o placi si ca o iubesti, dar te poti astepta la orice cum ar fi : eu nu te plac, nu sunt interesata de tine sau ceva pozitiv: ma bucur ca ma placi, asteptam de mult sa-mi spui asta...etc
Spune-i tot ce simti ca doar asa poti sa reusesti!
Cred ca fetelor le plac baietii care le spun in fata tot ce au de spus, ii considera barbati, deci incearca
Succes :*

| Minty a răspuns:

Poti trimite un mass de genu' ''ce parere ai despre mine'' cu variante de raspuns sau sa pui o melodie la status si sa o intrebi daca ii place.Asta ca sa intri in vorba cu ea si dupa o sa te descurci tu, dai de inteles ca iti place de ea si vei vedea cum reactioneaza.

MULTA BAFTA!

| Sill a răspuns:

Pai e cam urat de tine...nu aveti cumva prieteni comuni? sa pui pe ei sa o intrebe daca stie ceva de tine sau daca e interesata de tine
ai putea sa o saluti mai des sa cand ea vorbeste cu un prieten de-al ei pe care-l cunosti sa-ti dai si tu parerea daca e cazul sau daca lucrati impreuna la ceva(nu neaparat voi doi sa faceti parte dintr-un grup mai mare)sa iti spui parerea si sa te asiguri ca afla despre tine.
In cel mai rau caz bea 2 litri de whisky, du-te in fata ei(daca poti sta in picioare)si spune-i(oricum esti in coma alcolica, nu-ti poate face ceva mai reutongue)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

hee hee ce dur ti-a raspunshee hee.ee.nu e nimic mai sunt fetebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sorry pentru tine da ar trebui sa cauti pe altcineva...
la asa un raspuns

| loopzoor9 explică:

Da. va multumesc pentru sfaturi dar tot nu mere. am trimis tot felul de massuri am incercat sa intru in vb cu ea. i-am trim filmulete. iar cand am dat un mass de genu ce parere ai despre mine rasp a fost : nu sunt interesata de tine. laughing