| Eyeless a întrebat:

Am o problema de mult timp, adica ma enervez foarte repede si foarte rau din orice. Ca urmare ma cert cu toata lumea din nimicuri. Chiar daca incerc sa fiu calm, nu pot. M-am gandit din ce cauza as putea sa ma comport asa si am ajuns la concluzia ca am ghinion in orice ceea ce fac straight face. V-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu ceva. Scuzati categoria, habar nu am in ce categorie se incadreaza intrebarea mea.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Respectând subiectul categoriei: eşti nefutut(ă)!
Rezolvă problema.

| seth2016 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Folosirea sexului pentru a rezolva probleme emotionale nu e recomandata. Comportamentul uman e reglat emotional si cognitiv, nu de hormoni.

Chestia cu NF demonstreaza doar superficialitate si ignoranta.

| Doub a răspuns:

Şi eu am problema asta, încearcă să te controlezi, nu lăsa furia să o facă.
Da, ştiu, nu e ceva ce nu ştiai deja.
Încearcă să îţi verşi nervii pe altceva.
Dacă îţi continuă starea, mergi la psiholog.

| seth2016 a răspuns:

"Nervii" ti se trag de la faptul ca te-i deconectat de la emotiile si nevoile tale. Nu le asculti, nu le intelegi si nu stii cum sa le exprimi.

Mersul la biserica in cazul asta nu te ajuta cu nimic si nici relaxatul. Suprimarea emotiilor iti poate face mai mult rau decat bine.

Citeste cartea lui Rosenberg ca sa inveti despre empatie, compasiune, cum asculti oamenii fara sa-i judeci, cum intelegi emotiile si nevoile tale si ale celor din jurul tau si cum le exprimi intr-un mod acceptabil social.

http://www.emag.ro/......DJDXMMBBM/

Bafta!

| Eyeless explică (pentru seth2016):

Si pot face ceva sa scap de ghinion sau am ramas cu el pe cap?

| seth2016 a răspuns (pentru Eyeless):

Daca imi dai cateva detalii despre ce intelegi tu prin ghinion poate e ceva de facut.

| Obito05 a răspuns:

Poti incerca sa mergi la preot sa te spovedesti si dupa asta sa stai singur intr-o camera 1 zi intreaga si sa te relaxezi.Cred caa dupa asta vei fi alt om happy

| Obito05 a răspuns:

Ghinionul si norocul tu ti-l faci singur.Incearca sa ai mai multa incredere in tine happy