| Ray_Alex_1995 a întrebat:

am o problema Prietena mea vorbeste cu fostul ei prieten si ma minte ca vorbeste cu altcineva sau ca nu mai vorbeste cu el deloc dar eu am auzit de pe telefonul unui prieten ca a vorbit cu ea si stiu ca inca mai vorbesc, cand am sunat-o astazi mi-a facut teatru la telefon ca nu mai vorbeste cu el si ca am luat-o tare si toate cele si eu vorbeam frumos cu ea am intrebat-o frumos, mai vorbesti cu el? si de aici mi-a inceput tot dati-mi va rog un sfat eu chiar tin la ea pentru ca o iubesc si chiar nu vreau so pierdcrying Dau Funda

9 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Si daca vorbeste ce? Atat timp cat nu te inseala, esti bine.

| neutrino a răspuns:

Tu tii la ea, ea tine si la el. Iubiti-va prin rotatie!

| Anonymous1995 a răspuns:

In locul tau il cautam pe ala si il băteam, si pe el si pe prietena ta, chiar daca rămâneam singur, macar eram împăcat cu mine însumi happy

| gtr2rr3 a răspuns:

Zii pa!

| angel_4561 a răspuns:

Nu poti sa ai ceea ce celalalt nu vrea sa-ti daruiasca, dupa cum spui tu cred ca tine lagatura cu fostul, incearca sa nu mai aduci vorba despre celalalt

| Ray_Alex_1995 explică (pentru angel_4561):

Eu nu ii aduceam legatura da de ce ma mintea? si stiam adevarul dar doar voiam sa stiu nu era nici o problema dar ce sa fac asta este solutia ei a fost doar ca noi sa ne despartim

Sfatul meu : Daca mai continua sa vorbeasca cu el fa tu primul pas pentru a incheia relatia.
Am trecut si eu prin asta. prima data doar vorbeau, apoi m-a inselat. Am iertat-o, apoi iar m-a inselat. Am iertat-o iar, iar in cele din urma tot ea a ales sa punem punct pe motiv ca nu mai merge. Dupa ce am pus punct a inceput sa vorbeasca din nou cu fostul.

Am fost 2 ani jumate impreuna, timp in care relatia noastra perfecta (fiindca asa a fost la inceput, vreo 8 luni) s-a terminat fiindca ea continua sa traiasca in trecut.

Crede-ma, daca o sa continue asa, nu exista cale de intoarcere. Femeia nu o sa asculte niciodata, daca a gresit odata o va face si a doua oara si tot asa. Se va ghida dupa propriul instinct oricat ai incerca tu sa o faci sa inteleaga. Noi ne-am despartit acum 7 luni si ranile inca le simt, de aceea nu face greseala pe care am facut-o eu.

Bafta, poate salvati relatia!

| Ray_Alex_1995 explică (pentru Unknown19):

Uknown mi-a dat papuci sad Si credea ca o controlez Si mi-a dat felia inapoi ca o verific pa fb si toate cele Ei nah n-am ce sa fac o sa doara o vreme dar ce sa fac mia trece mersi de raspuns

| mihaela142 a răspuns:

Buna, uite parerea mea. daca nu vrea sa.ti spuna este pentru ca se gandeste ca o sa te desparti de ea sau o s.o certi.ai putea avea incredere in ea.si daca te iubeste nu se va duce la el.si daca se duce inseamna ca nu te.a meritat.si inca ceva poti sa deschizi subiectu cu ea in asa fel incat sa nu.i fie frica sa iti recunoasca daca e asa. succes!