| Crononimus45626844 a întrebat:

Am o problema. Sunt in clasa a VII-a si nu am prietena. Ce ar trebui să fac?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa inveti!

| AFR81 a răspuns:

Stai linistit, nu e absolut nicio problema. Lasa timpul sa rezolve treaba asta. Va veni si vremea ta.

| ania a răspuns:

Felicitări! Vei fi cel mai fericit în viață dacă nici nu cauți una până nu te consideri pegătit pentru căsătorie, ai un venit pentru a-ți susține familia, maturitate emoțională, etc.Moda așa cu prieten/pritenă de la grădiniță e distructivă pentru sufletul tinerilor care își risipesc energia tinereții pe relații fără finalitate, nu pe dezvoltarea lor ca persoane responabile, viitori tați și mame care chiar să fie o bucurie pentru copiii lor.

| OnuOnulică a răspuns:

Ar trebui să-ți vezi de școală că o să ai timp toată viața de prietenă.

| Emilian65 a răspuns:

Sa pui mana pe carte si sa te pregatesti pentru evaluarea natinala de la sfasitul clasei a VIII-a.

| weirdfirefly00 a răspuns:

In clasa a 7-a sunt de parere ca NU iti trebuie prietena.

Nu iti trebuie prietena neaparat nici cand o sa fii putin mai mare, e ok sa mai stai si singur.

| RaulBING a răspuns:

Pai e grav... ar trebui sa te adresezi de urgenta unui psiholog, astfel de cazuri sunt foarte rare si trebuie sa le acordam o atentie deosebita. Pace my Men!