| Chuchk a întrebat:

am o relatie cu o fata, am 16 ani si ea la fel,imi place mult s-o pupacesc,sa o tin mult in brate, s-o alint, sa o imbratisez, sa ma joc cu parul ei.Ideea e de fiecare data cand fac chestiile astea de fata cu prietenii ei se simte cam... ii e rusine cu mine desi nu spune ii se vede pe fata iar eu ma opresc. Vreau sa precizez ca e la liceu in aceeiasi "categorie de popularitate".P.S Sunt pentru prima data cu o fata deci, Nu stiu cum sa procedez...Deci ce sa fac? Ceva sfaturi?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Poate nu vrea sa se afiseze cu tine in public. Vrea o relatie cu tine numai in locuri ascunse si sa fiti numai voi doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu mai fă asta de față cu prietenii ei, poate e timidă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

INTIMITATE ba nenica.vazut-ai o doamna adevarata sa se linga bot in bot cu unul pe strada? ori chiar in parc? inteleg ca santeti tineri, personal si eu faceam la fel, mi se parea normal.dar acuma nu mi se mai pare.

| NameHarris a răspuns:

Dupa cate inteleg eu ea este cam timida sau poate prieteni ei nu te plac happy

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu stiu, poate prietena ta este timida, astfel de lucruri nu se fac in grupul d prieteni sunt lucruri mai ''intime'' care trebui sa ramana doar intre voi doi. Daca nu esti sigur, intreab-o de ce face asta, incercati sa vorbiti calm, deschis si sa vezi de ce, numai asa poti aflaa ce gandeste ea.Bafta! happy

| Ruxii1234 a răspuns:

Nu cred ca ii e rusine cu tine doar ca nu ii place. E aiurea sa faci asta cand esti in public, mai ales cand sunt si prietenii de fata.
Du-o in locuri mai retrase si ai sa vezi ca o sa fie altfel

| AnaWlm a răspuns:

Eu una nu prea agreez cuplurile care atunci cand sunt in grupul de prieteni incep sa se sarute, sa se alinte. Lucrurile astea trebuiesc impartasite intre voi doi, nu cu toti din gasca (parerea mea). Cel mai bine e sa aflii parerea ei ca sa stii cum sa te comporti. Intreab o daca o deranjeaza comportamentul dragastos in societate si vei stii ce trebuie sa faci. Cea mai buna solutie e sa vorbiti deschis. Bafta :*

| CarlaElena23 a răspuns:

Spune-i in fata ce te deranjeaza. Intreab-o de ce ii e rusine cu tine. Fara sa va certati, incearcati sa vorbiti si sa vedeti unde este problema. Ca un cuplu adevarat. Funda?