| Andrei1811 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor, cum imi dau seama daca o fata tine la mine? Ca nu vreau sa fac acel pas, sa ii spun ce simt pentru ea, daca ea nu simnte nimic pentru mine. Eu sunt un baiat mai timid si imi trebuie multa motivatie si incredere sa pot face acest lucru!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Observi daca se uita mai mult la tine, daca iti zambeste mai mult, daca vorbeste cu tine mai mult decat cu ceilalti baieti. Daca isi cauta de lucru sa vorbeasca cu tine fara motiv real. lucrurile sunt clare. Cauta un pretext oarecare si ofera-i un trandafir rosu. Nu ai decat sa I-l intinzi, nu spui decat "pentru cea mai frumoasa fata". Nu o sa te muste nici fata, nici trandafirul happy

| frostxtq a răspuns:

Vorbeste mult si des cu ea, fii atent la detalii, daca iti zambeste, daca e interesata de ceea ce spui, observa cum se comporta cu tine, daca te cauta, daca ii pasa cum te simti, ce faci cand nu esti cu ea, daca te priveste altfel decat pe alti baieti, daca e rusinoasa in preajma ta... daca biferi macar cateva dintre toate aceastea, cel mai probabil este ca ii place de tine.

| Otto2014 a răspuns:

E atenta la tine, rade la glumele tale (chiar daca-s de prost gust)