| Corsi a întrebat:

am si eu nevoie de ajutorul vostru.
Duminica vine o fata la sora mea de 17 ani. Mie imi place de ea, dar ne-am certat. Vom juca jocuri [ carti, adevar si provocare ]

In primul rand vreau sa va spun ca fata e mai timida, mai tacuta si pune repede la suflet. Ce as putea face sa o fac sa vorbeasca cu mine? Nu veniti cu replici de genu " Bag-o in seama " ca nu vreau sa o bag eu primul in seama. Treaba ar fi ca atunci cand jucam adevar si provocare sa o fac sa ma bage in seama. Ce pot face intr-o seara sa o fac macar sa se gandeasca la mine? Pana sa ma cert cu ea ma intelegeam bine cu ea, ma lua uneori de mana, imi mangaia mana cu degetul ei mare. Si acum intrebarile :

1. Ce pot face intr-o seara sa o fac macar sa se gandeasca la mine?
2. Cum sa ma port in seara aia? A trecut printr-o despartire si inca sufera putin. Se mai gandeste cateodata la vechiul prieten, dar nu cum era inainte. Acum foarte rar. Ce complimente sa ii fac? Cum sa ma port cu ea? Spuneti-mi orice, nu imi e rusine.
3. Vreau sa o fac sa doarma cu mine laughing), stai linistiti nu ii fac nimic. Dar daca doarme cu mine, ii pot da impresia ca o protejez si stiu si cum. Intrebarea este : Ce sa fac sa doarma cu mine?
4. Dati-mi si mie niste provocari si intrebari pentru adevar si provocare.
5. Dati-mi cateva subiecte de discutie cu ea. Nu veniti cu chiestii gen "hobby-uri, etc, etc stiu astea"
6. Majoritarea fetelor le plac baietii care fac sala sau box? laughing

Daca aveti sfaturi, sunt bine venite. Dau funda celui care imi raspunde la intrebari.

Răspuns Câştigător
| 666_7474 a răspuns:

Sfat de la o fata.
1. Daca arati cat de cat bine la corp, te duci sa faci un dus cand stii ca vine tipa si dupa ce intra in casa, iesi din baie cu prosopul pe tine, dar fa-te ca nu stiai ca e si ea in casa. (sigur se va gandi involuntar la tine in ipostaza aia).

2. Vorbeste despre ceva ce stii ca o pasioneaza, fa-i complimente subtile, nu taranesti (ex: e ceva schimbat la tine, imi placi mai mult asa).

3. Curaj.

Bafta!

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Femeilor le plac barbatii decisi in viata!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca nu vrei sa o bagi in seama, atunci intrebarea este fix inutila! Barbatii sunt vanatori, tu nu esti. Daca te decizi sa ataci primul ai toate sansele ca raspunsul sa fie pozitiv din partea ei, daca nu.....paaa! Discuta despre ceva sa ii placa si ei,care o pasioneaza. Poate ca le plac, dar baietii aia au si gura pe care stiu cum sa o foloseasca, tu, din pacate, nu stii sau nu vrei sa o folosesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data ar trebui sa o iei "intre 4 ochi" si sa-ti ceri scuze.