| Vk_Voli_1997 a întrebat:

Salut tpu.Am si eu nevoie de un sfat.
Mai pe scurt acum cateva zile, eu si iubita mea trebuia sa facem 5 luni impreuna.Dar mai exact se comporta frumos cu mine, dragalasenii si chestii de genu.
Si acum 3 zile era suparata ca nu stia cum sa imi zica ca cica vrea sa fie cu fostul cu care a fost doar 3 luni impreuna cu el dar si-a batut joc de ea in trecut.
Ne-am certate ma rog,detalii,si ncet,incet am vrut sa par indiferent ca sa observe ca imi pasa de ea si o iubesc cu adevarat chiar daca mi-a zis ca cica nu mai simte nimic pentru mine si chestii de genu dar eu nu o cred pentru ca i pasa de mine,ma baga in seama,ma intreaba cum ma simt si chestii de genu.
Azi am fost cu ea sa ma plimb si nu stiu era asa dragut,tot m-am comportat indiferent si ea imi vorbea mai frumos si se dadea langa mine,ma impingea ma lua de mana si alte mici detalii, si la plecare ne-am sarutat de vreo 2-3 ori ma rog..nu conteaza asta.
Si sincer nu stiu cum sa fac sa recapete sentimente pentru mine, sa ma placa din nou...stiu ca timpul le rezolva pe toate da sincer o iubesc nespus de mult si nu as renunta la ea nici ca la ochii din cap.
Nu stiu ce discutii sa incep cu ea si chestii de genu Sa fiu in continuare indiferent sau eu stiu.Chiar as avea nevoie de un sfat.Atat am avut de zis mai pe scurt.Scuzati-ma daca am mai avut greseli de ortografie.Nimeni nu este perfect.Deci va rog as dori cateva sfaturi serioase nu unele penibile si deranjante

23 răspunsuri:
| love96 a răspuns:

Dupa 5 luni nu cred ca poți spune ca o Iubești si ca nu ai renunța la ea. O sa mai existe fete in viata ta si poate o sa le Iubești mult mai mult. E doar o etapa peste care vei trece mai devreme sau mai târziu. Daca ea nu se poate decide între doua persoane e posibil sa nu țină la niciuna sau daca e dispusă sa renunțe la tine pentru fostul înseamnă ca deja numai simte nimic. Dar o persoana care nu simte nimic pentru tine de ce ar merita iubirea ta? Sfatul meu e sa o lași si sa iti vezi de viata ta ca nu merita si sa stai sa aștepti sa se decidă o fata care nu ste pe ce lume trăiește e o pierdere de timp.

| Vk_Voli_1997 explică (pentru love96):

Ce va fi, v-a fi..incercarea moarte n-are. timpul le rezolva pe toate si multumesc pentru sfatwinking

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Probabil nu i-a mers cu celalalt si s-a reintors la cel care stia ca o asteapta cu bratele deschise. Probabil e nesigura sau nu stiu. Din momentul in care ti-a spus ca vrea sa se intoarca la fostul eu rupeam orice legatura cu ea. Adica da cu piciorul unui baiat care se comporta frumos cu ea pentru unul care a facut-o sa sufere? Sa inteleg ca a fost cu tine sa il uite pe celalalt? Te-a folosit ca pansament?

| Vk_Voli_1997 explică (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Nu..ala isi bate joc de ea, e cu doua fete si ea e mai fraiera pune botul si na ala cu dulcegarii si chestii de genu si ea a pus botul...

| Emilian65 a răspuns:

Faci cum iti spune inima. Dar, eu sincer, nu m-as mai intoarce la ea. Ei ii place sa lie cu fundul in doua luntre.

| Vk_Voli_1997 explică (pentru Emilian65):

Stiu asa e...dar sincer nu sunt acel tip care lasa...chiar daca stie ca va fi ranit tare de tot, incercarea moarte n-are, bag si mana in foc sa o recapat, pentru ca o iubesc cu adevarat si nu las deoparte ceea ce iubesc..indiferent daca fac o prostie asta e.dar iubesc

| romarios70 a răspuns (pentru Emilian65):

Asa este. a lasat loc in caz ca mai tarziu o ia iar in bot.

| Emilian65 a răspuns:

Faci cum iti spune inima. Dar, eu sincer, nu m-as mai intoarce la ea. Ei ii place sa fie cu fundul in doua luntre.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Delireaza, da-i doua dupa ceafa sa-si revina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa trecutul, de ce muriti toti in fundul fostei/fostului daca vedeti ca relaia s-a racit, asta e, accepti ideea. Since pentru ca deja as cunoaste-o as vrea altceva, ceva diferit nu m-ar mai interesa sa fiu cu fosta/ul. Man o sa mai fie si altele o viata ai si mai esti si tanar banuiesc ce rost are sa fie ca la inceput ''sa intorci sentimentele'' cuiva cand tu stii de fapt cum stra treaba. Viata este o curva mereu vei intalni ceea ce iti doresti sau poate va fi de scurta durata, nu gandesc deloc negativ sunt o persoana super pozitiva doar ca asa este in ziua de azi nu stii la ce sa te mai astepti. V-ati si sarutat de cateva ori. okay dar nu conteaza ci de fapt conteaza de asta ai mentionat particia asta mai sus, ca mno daca nu ti-ar pasa...tocmai de asta esti pe aici pentru ca iti pasa si esti curios de ''ea''. Ai gura la fel cum ai degete s ascrii singura cale este comunicare prin a alfa ce nu merge bine, vorbeste cu ea spune-i.

| Vk_Voli_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ok,multumesc de sfat dar na...e o copila e mai fraiera, o sa regrete mai tarziu de ceea ce a facut si vreau sa i arat ca, chiar regreta cu adevarat ca a gresit cu adevarat si na...

| NameHarris a răspuns:

O face din bun simtwinking Sa treci mai usor peste aceasta problema.Gandeste un pic tu de ia-i zicea ca ai vrea sa fi cu fosta si ca nu mai simti nimica pentru ea te-ai impaca iar cu ea?

| jrockfreak a răspuns:

Și eu cred că cel mai bine este să îi spui pe față ce crezi despre toată situația și să o faci cumva să ia o decizie. Spune-i exact părerea ta despre ăla, dar cu ceva argumente, nu doar așa că nu îți place moaca lui. Și cred că ar mai fi ok să îi spui clar ce simți, de ce i-ar fi mai bine cu tine decât cu ăla, dar totuși să păstrezi o anumită distanță, fără săruturi și chestii până nu s-a conretizat ceva. Așa va fi mai ușor dacă ea pică de fraieră la ăla și va trebui să o ștergi și mai poți clarifica gândurile tale, dar și îi dai de înțeles că nu vrei să te folosești de ea. Ține-o la friendzone un timp și vezi ce se întâmplă, dar fii direct gen "te iubesc, dar nu vreau să fim aproape până nu îți vine mintea la cap". Dacă o faci pe indiferentul, mai mult se zăpăcește și o bagi în disperare, și așa pare cam instabilă. Ține-ne la curent. big grin

| Vk_Voli_1997 explică (pentru jrockfreak):

Am spus in fata chiar am avut 2 discutii serioase si nimic ea era ceva gen ma doare in 14. Si i-am zis ca o sa te raneasca ala si chestii de genu si face ea cica stiu ca ma minte ca ma iubeste ala si ca tine la mine si chestii de genu si face ea cica o sa i demonstrez sa ma iubeasca.Mi-a picat foarte prost asta si ma doare foarte tare.Macar cand ma vede online poate sa zica ba prostule ce mai faci? Cum te mai simti? Esti bine? Dar de unde atata fericire.Si da ma doare tare pentru ca sunt genul te tip si poate fac o prostie dar indiferent cat de tare m-a ranit, nu renunt la ceea ce am iubit, iubesc si voi iubi poate pana intr-un anumit punct.

| jrockfreak a răspuns (pentru Vk_Voli_1997):

Îmi place de tine că ai sentimente nobile, dar iubirea se presupune că te înalță. E și citatul ăla biblic celebru cum că iubirea nu pizmuiește, nu rănește, este sinceră, bunăvoitoare etc. Cred că tu ești în stare de așa ceva, dar dacă nu ai cu cine, n-are rost. Să zicem că ai tu grijă de ea, dar de sufletul tău cine are grijă dacă nu tu? Din păcate ai avut ghinion acum, dar dacă fata respectivă, care se presupune că are rațiune și voință proprie, a hotărât astfel, n-ai ce face. Probabil ar fi cazul să te retragi, nu definitiv, dar atât cât să își facă timpul treaba. Oricum, va vedea ea că ai avut dreptate, dar nu e treaba ta să îi repari viața. Și dacă nu va fi cu ea, sunt sigură că vei găsi o norocoasă demnă de tine. asta dacă nu devii o acritură de la o dezamăgire tongue

| Vk_Voli_1997 explică (pentru jrockfreak):

Wow...am ramas un pic fara cuvinte la raspunsul tau si chiar apreciez sfatul tau si da asa e poate ar trebui sa caut pe cineva demn, si nu, nu devin o acritura sau cum spui tu.Dar m-am gandit mai bine si timpul le rezolva pe toate, dar mereu va ramane un gol imprimat in inima.Asa e oricum incet, incet ma retrag chiar daca imi este foarte greu dar cat se poate, pentru ca odata cu chestia asta mi-au picat si o gramada de probleme grave in familie si mi-e greu sa trec peste atata timp cat nu are cine sa ma sprijine, cat de putin acolo.Si sper ca intr-o buna zi sa regrete ceea ce a facut si sa i vina mintea la capwinking

| jrockfreak a răspuns (pentru Vk_Voli_1997):

Eh, fiecare are cicaricile lui. Ia-o ca pe o experienta in plus pe mai departewinking Acuma daca fata nu are suficient respect de sine ca sa isi dea seama ce e bun pentru ea, asta e. Si in legatura cu problemele in general, le primim pentru ca suntem in stare sa trecem peste elwinking Toate cele bune. happy

| Vk_Voli_1997 explică (pentru jrockfreak):

Multumesc din suflet pentru sfaturi si pentru ca ma faci sa fiu optimist.Toate respectele melewinking

| jrockfreak a răspuns (pentru Vk_Voli_1997):

^_^ big grin

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Deci cat pot sa ma regasesc in povestea ta. Am acelasi fel de a fi ca prietena ta, si fostul meu prieten, acelasi mod de a gandi ca si al tau, sau ma rog, cel putin in cazul asta. Oricum, probabil are sentimente neclare. nu stie sigur ce simte si ce nu. si are sentimente mai schimbatoare decat ziua si noaptea laughing eu cel putin, cel mai mult imi doream sa-mi spuna clar ce-l supara, sa vorbim deschis. faptul ca-mi spunea ca-l doare ceva ce am zis ma facea sa-l iubesc mai tare. ma rog, sper sa nu se ajunga si la voi la ce s-a ajuns la noi puppy dog eyes dar oricum, vorbitul deschis e cheia!

| Vk_Voli_1997 explică (pentru Mαяуßăăღ):

Chiar imi place raspunsul tau...imi poti lasa facebook-ul tau sau ceva sa vorbim mai multe te rog ca, chiar am nevoie, te rog eu...

| kentake0 a răspuns:

Trateaz-o cu indiferenta, nu o mai baga in seama, nu te mai lua dupa ea, nu mai fa nimic ce zice ea, va urma sa te intrebe de ce esti asa, ii raspunzi ca esti suparat fiindca il iubeste mai mult pe fostul decat pe tine.

| Vk_Voli_1997 explică (pentru kentake0):

Am facut asta, m-a intrebat de ce sunt asa, dar nu i-am raspuns nimic...am tacut.Da faza e ca ea zice ca cica nu simte nimic pentru mine dar nu e asa,i pasa de mine,ma suna,ma intreaba ce fac, cum ma simt, imi spune sa am grija de mine, zice pe ocolite ca i pasa de mine.Ce as putea sa fac sau nu stiu sa fac sa recapete sentimente pentru mine si sa fiu ar impreuna cu ea, cum sa vorbesc cu ea si chestii de genu?