| yeti54 a întrebat:

SaluT TPU am si eu o mica mare problema. Prietena mea isi schimba starea de spirit mult prea repede si mult prea usor. Adica acum e vesela si dupa un min devina trista si suparata fara nici un motiv apoi iar e vesela si tot asa. Intrebarea mea e cum sa fac ca sa nu se mai supere asa dintr-o data pentru ca nu imi place sa o vad trista?

Răspuns Câştigător
| Sylvye a răspuns:

Unele persoane au in firea lor aceste schimbari bruste a starii de spirit, asta nu înseamna ca sunt frustrate, neimplinite, ca sufera de depresie sau ca au nevoie de psiholog, dupa cum crede lumea de pe TPU...
Vestea buna pentru tine e ca cu gesturi mici, dar pline de afectiune ar trebui sa fie destul de usor sa iti scoti prietena din starile de tristete. Ele au un motiv superficial in cazul asta, deci oricum nu dureaza mult. Dar daca nu reusesti nu iti fa griji, nu înseamna ca e suparata pe tine.

Răspuns utilizator avertizat
19 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fugi de ea cat mai poti e bolnava psihic, sufera de sindromul bipolar

Răspuns utilizator avertizat
| OnlineZ a răspuns:

Poate este schizofrenica! sad

| neutrino a răspuns:

Se pare ca prezenta ta langa ea nu este mereu de bun augur.

| T0T a răspuns:

E clar ca prietena ta face ea prin modul de a fii o relatie instabila. Mai bine ai renunta.

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa nu mai fie trista nu o mai supara.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai ce a faci. Daca ea a observat ce se intampla, ar fi bine sa discute cu doctorul ei de familie, poate are o problema mai seriosa si trebuie sa vada un specialist. Nu stiu daca e bine sa ii atragi tu atentia, s-ar putea sa o pierzi.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ar face bine sa consulte un psiholog. Poate suferi de o tulburare bipolara care se manifesta exact in acest fel. Daca schimbarile sunt chiar bruste, nu e de joaca. Ar mai putea avea o forma de dementa. Cel mai recomandat sa o vada un psiholog care te va lamuri clar asupra faptului.

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Da. Ca pe ebola, asa te iubesc. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

O avea un soi de depresie, ma mir totusi ca nu-i trece alaturi de tine. Caldura aproapelui ar trebui sa o vindece. Incearca sa n-o mai superi, mai Yeti! Ce naiba?

| Lawliet14 a răspuns:

Bolnava mintal? Fratilor, puneti diagnostice? Pare a avea depresie dar ar putea consulta un medic. Pana la ce ati spus voi, mai e mult. El n-a spus ca pare o tipa foarte ciudata, ci doar ca-si schimba starea de spirit.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Lawliet14):

Inainte sa vorbesti te rog sa studiezi putina lectura de specialitate. Cand am spus un lucru, nu am spus ca asa am auzit sau am cautat pe google. Daca schimbarile sunt asa cum spune el, clar aia nu e depresie. Daca nu ai idee te rog sa taci fiindca poti abate persoana respectiva de la un tratament corect si o viata normala. O zi buna.

Răspuns utilizator avertizat
| Pinocchio a răspuns:

Nu poti schimba o persoana, accepta asa cum este.
Tolerezi sau nu, e alegerea ta.

Răspuns utilizator avertizat