| Best12 a întrebat:

Salut,TPU! Am si eu o problema ..acum o zi am vazut sex cu partenera mea, am facut protejati dar dupa ce am ejeculat am mai continuat putin si dupa ce am terminat am observat ca prezervativul cazuse..imi este frica ca poate sa ramana insarcinata. ce sanse sunt? va rog raspunsuri sincere. straight face

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce ai continuat după, pe canal mai rămân "spermatozoizi rătăcici" și o poți lăsa însărcinată?
Pa, pa.

| Best12 explică (pentru Legiuitoarea):

Pai eu am intrebat daca o pot laas insarcinata si tu ma intrebi pe mine? straight face

| buzeduulci a răspuns (pentru Legiuitoarea):

A continuat tot cu prezervativ.citeste mai bine. apoi a observat ca i-a cazut

| Legiuitoarea a răspuns (pentru buzeduulci):

Bună.
Învață-l să mânuiască mai bine prezervativul dacă tot mă ataci!
Pa, pa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai mentionat daca sexul sa petrecut in perioada fertila sau in afara ei. In cazul in care a fost in perioada fertila exista posibilitatea de a o lasa gravida. In cazul in care sexul sa petrecut in afara perioadei fertile scade posibilitatea cu cat data la care sa petrecut sexul este mai apropiata de perioada menstruala. Daca sexul sa petrecut in perioada fertila apelati neaparat la serviciile unui medic ginecolog.

| neutrino a răspuns:

Probabil ca vorbesti despre risc, nu despre sanse! Exista riscul sa fie gravida!