| EuSuntEușiTuEstiTu a întrebat:

am si eu o problemă am 12 ani iar penisul in erecție este de 4 cm iar in stare flacida 1 cm ma masturbez rar (1 pe luna ceva de genu ) ce sa fac?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ai vrea sa ai la 12 ani ai tai? Daca ai dimensiunea asta cum reusesti sa te masturbezi? Cum o tii? Rau ati ajuns, mă, daca, la 12 ani, faceti toate prostiile. Jalnic! Fa-ti alte preocupari, normale pentru varsta ta. Vei avea timp sa faci si sex.Va ratati de mici!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa mai pui pensiul in cui, pana mai creste si sa incepi masturbarea pe la 15 ani, ca risti sa-l termini de tot!

| mihai69 a răspuns:

Ce faci chiar și fără să vrei: să mai crești. Odată cu tine va crește și organul, iar libidoul va avea chiar o explozie nu peste mult timp.
Nu e nimic altceva de făcut în plus.
Și nu te mai gândi la asta ca la „o problemă"!

| Emilian65 a răspuns:

Sa nu te mai masturbezi. Sa lasi penisul sa creasca natural. Pana la 18 ani el va creste si va ajunge la dimeniunile normale.

| seth2016 a răspuns:

Penisul tau o sa creasca pe masura ce o sa cresti si tu. Mai masoara-l peste un an.

In legatura cu masturbarea fiecare e cu cheful si ritmul sau. Nu ai penisul mai mic pentru ca te masturbezi rar, iar daca te masturbezi mai des nu o sa-l faci sa creasca mai repede.

| Steam321 a răspuns:

Eu la vârsta ta îl aveam de 11 cm

| Ganditorull1999psalmi a răspuns:

Te masturbezi de la 12 ani? eu la 12 ani eram cu pokemonii, rau a ajuns societatea din ziua de azi, ba copile, lasa masturbarea si apuca-te de scoala baa copil prost. Daca totusi ti se pare ca este extrem de mic, vorbeste cu parintii tai despre aceasta problema cat mai repede.