| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Am 16 ani si am ata mica si groasa incat nici nu permite decalotarea completa in stare erecta. In stare flasca nu am nici o problema. Nu stiu ce sa fac, am mai avut un conctact sexual acum ceva timp dar a fost un calvar cu dureri foarte mari. Acum imi este teama sa nu o dau in bara si nu stiu ce sa fac, o sa se rupa ea dupa mai mult chin? Am inteles ca la uni se rupe iar la alti deloc. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa te consulte un medic urolog chirurg care iti poate explica ce se poate face intr-un astfel de caz. De obicei printr-o simpla interventie chirurgicala deloc complicata se prelungeste vasul de sange existent in fren si se rezolva problema. Intreaga operatie dureaza putin si nu este prea dureroasa. Multa sanatate!

| Laur224628 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am fost la o clinica particulara si m-au trimisi in alta parte unde au zis ca nu am nimic. Acel medic de la clinica mi-a spus sa mai incerc cu niste fete si mi-a dat trimitere sa ma mai vada niste medici. Era vorba sa fac o interventie chirurgicala dar ceilalti medici au zis ca nu am nimic.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Laur224628):

Inseamna ca trebuie sa-i crezi pe cuvant pemedicii respectivi din moment ce ei te-au examinat si stiu precis despre ce este vorba. Trebuie sa urmezi tratamentul prescris de ei daca au considerat ca ar fi necesar. In mod normal nu ar fi voie/admis sa simti nicio durere in momentul decalotarii glandului. Daca durerea persista mergi din nou eventualsi la alt/alti medici.

| Laur224628 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Durerea este in permanenta la decalotare, doar atunci, iar acei medici au vrut sa faca o interventie chirurgicala dar a spus alt doctor ca nu am nimic si m-a luat la misto si nu mai am de gand sa umblu iar prin spitale. Am pus intrebarea ca poate a mai trait cineva ce traiesc eu si a scapat altfel

| Ganditorull1999psalmi a răspuns:

Si daca nu se rupe? eu am tot 17 ani si nu este necesar sa se rupa, poti trai bine mersi si fara, tot aia e de fapt.

| XcozuD a răspuns:

Pe mine mama mea m-a dus la un doctor la 15 ani (acum am 18) sa ma opereze la penis, ce mi-a facut doctoru cu operatia respectiva? Mi-a belit-o dar nu s-a atins de aţa penisului( Tind sa cred ca m-a dezvirginat oarecum) apoi mi-a bandajat-o(belită) si vreau sa spun ca 2-3 zile dabea puteam sa merg pe parcurs mi-am revenit. Operatia a durat 10-15 minute nu mult, dar m-a durut in timp ce "lucra acolo", ca in Romania medicii nu folosesc injectii sa te amorţească(nu mai stiu cum se numeste aceea injectia).

| corbulalbrosu a răspuns (pentru XcozuD):

Anestezie locala cu Xilina.