| xXHrun3sXx a întrebat:

am si eu o problema, cred ca iubita ma inseala...ea a spus ca se preface cu unu ca sunt impreuna ca sa scape ala de una, si acum toata lumea sunt impreuna ei 2puppy dog eyessi faza naspa ii ca eu nu sunt din oras cu ea, si nu stiu ce sa facpuppy dog eyesajutati-ma va rogcrying

35 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dăi papucii! Te crede fraier! Dacă tu ai face la fel, ea ce părere ar avea? Caută pe cineva din apropiere care te merită cu adevărat! Baftă şi să fii iubit maxim!

| xXHrun3sXx explică (pentru onasis1961):

Man...asta ii faza ca eu pe ea o iubesc enorm...si inca ma si duk la scoala militara la ea in oras ca sa fiu aproape de ea si nu vreau sa o pierd

| onasis1961 a răspuns:

Atunci aşteaptă până mergi la scoala militară şi vezi ce comportament are pe parcurs! Apoi acţionezi în consecinţă. Baftă!

| xXHrun3sXx explică (pentru onasis1961):

Man...credema ca si eu is fi in stare sa imi dau viata pentru ea daca ma insealapuppy dog eyes

| unknownn a răspuns:

Nu te inseala.
Isi bate joc de tine.

| xXHrun3sXx explică (pentru unknownn):

Mda...ms pentru sustinere...

| unknownn a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Sunt realist doar.
Vrei sa primesti adevarul crunt sau sa traiesti in minciuni frumoase?

| xXHrun3sXx explică (pentru unknownn):

Man...nu exista adevar crunt sau frumos, si nici minciune frumoase sau rele, exista doar o viata de **** si atatcrying

| Nordic a răspuns:

Ok, nu-s cel mai bun psiholog al lumii dar...nu prea te ține lîngă ea. Hai s-o luăm logic. Ea "se preface" că-i cu unu ca să scape ăla de una" = scuză nu prea găndită.
Dacă îi spui că te place o tipa, ei nu-i pasă. Deci nu-i pasă de ceea ce vrei tu să faci (dacă vrei să continui relația sau nu, pentru că oricum ea are o rezervă) și "se preface" că-i cu ăla.
Acuma cum se preface? Ai zis că prietenii ei îi știu pe ei 2 că sunt împreună. Evident se și săruta de față cu ei, nu? Adică de ce s-ar asunde? Că ea dacă ar refuza săruturile lui s-ar da de gol, nu?
Știu că ții la ea, dar te înșeală. Te doare știu, e greu să lași. Dar nu vrei să trăiești cu gândul că ea stă cu altcineva în timp ce tu ești fidel. Dă-i liber frate. Va fi mai bine.

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Man...da eu fara ea mor, cum as putea sa o conving ca o iubesc mai mult ca oricine?

| Nordic a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Știu te înțeleg, doare. sad Dar nu vei muri fără ea. Vă durea la început. Într-o relație trebuie ca dragostea să vină din partea amândurora. Nu doar din partea ta. Dacă te desparți ve suferi la început. Dacă nu, ve suferi pe tot parcursul relației până când se va despărți ea de tine. Deci va fi mai rău. Și despre cum poți s-o convingi, spune-i ce te deranjează. Că se "preface" că-i cu tipul ăla, că n-o interesează dacă tu ai vrea să de desparți, că nu-ți dă importanță și tot ce te mai doare. Vezi ce spune. Va scoate scuze banale, crede-mă, dar nu te inmuia, nu fi credul, testează-i scuzele, arată-te supărat, dezamăgit și nervos (nu agresiv) și nu-i arăta că o implori să stea cu tine că dai dovadă de slăbiciune, mai ales că ea e vinovata aici. Arată-i că vezi ce se întămplă. Încearcă asta. De convins n-ai cum s-o convingi. Vorba aia, dragoste cu sila nu se poate. Tu fă-o doar să-ți zică ce vrea ea de fapt.

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Man...da astazi seara o sun si o sa vorbesc cu ea, si o sa ii zic ca cica ma deranjeaza ca se "prefake" si o sa rog sa stearga comm. urile alea, dar daca nu le sterge si o sa se "prefaca" in continuare ce sa fac?

| Nordic a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Atunci pui capăt. Nu fii veriga slabă, nu te ănjosi, ai și tu demnitatea ta. Până la urma nu ceiri prea mult, ci să primești ceea ce dai. Iar dacă nu vrea, se termină. Pui TU capăt. Hai că poți, o să fie bine.

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Man.da ii o sg problema, eu is cam sensibil emotional, si incep sa plang si sa lacrimez repede daca is suparat sau cv de genu, si tare frica mi ca o sa incep sa planglaughing

| Nordic a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Și eu, dar m-am antrenat laughing Nu-ți fă griji că știu exact prin ce treci și ce simți. Tre să te abții TARE. Când îți vine să plângi bagă capul în pernă sau ceva, să nu știe ea că plângi. Te abții de parcă viața ta depinde de asta. Fi tare! Doar mergi în armată, ce naiba big grin

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Man...da de aia ma duc in armata ca sa fiu mai aproape de ea si sa imi iau toata viata de la inceput ca sa nu isi mai bata joc toti de mine si sa incerc sa imi fac o viata normala...numai ca eu as vrea sa fiu impreuna cu ea pe veci, pentru ca ea mi-a schimbatviata complet in bine si tare nu as vrea sa o pierdoh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Vorbeşte cu ea, neapărat. Spune-i că te deranjează că face asta şi roag-o să pună capăt ''falsei relaţii', sau nu ştiu cum altfel să o numesc. Dacă ţine la tine, va ţine cont de ce ai spus şi te va asculta. Dacă nu.nu are rost să faci mari sacrificii pentru dânsa şi să lupţi de unul singur.
Gândeşte cu CAPUL, nu cu inima!
Nu contează dacă începi să plângi.Fiecare persoană îşi manifestă altfel emoţiile, nervii etc.

Fii tare şi capul sus happy

| Nordic a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Și eu am o relație la distanță. Ea e finlandeză și locuiește la 2000 DE KM AFURISIȚI! laughing Dar dacă făcea gesturi de astea nu mai eram eu cu ea 2 ani. Trebuie să te impui și să ceri ce dai. E simplu. Dacă nu vrea atunci găsești alta.

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Man da si asta ii faza...ca am fost o data la ea si l-am batut pe unu bine de tot din cauza ca numa so dat la ea...si nah, si un profesor am batut numa pentru ca o facut-o curva, si din cauza lui am fost exmatriculat, deci nah

| Nordic a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Faza e că ei dacă-i place când alții se dă la ea înseamnă că e cam curvișteancă. Nu mai intra în belele din cauza ei. Ea nu dă 2 bani dacă tu vei vrea să te desparți și tu iți pierzi viitorul pentru ea? Nu-ți fărma viitorul pentru o tipă.

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Man asta ii faza...ca eu acum incerc sa imi fac viitorul cu armatabig grinsi macar pana merg la ea in oras la likeu ca sa pot sta si eu langa ea ca sa nu se mai dea altu la ea sau sa o verific eu ca ce face...si macar inca 2-3 zile dupa aia sa mai tina relatia aia, ca sa reusesc sa cunosc si alti oameni ca sa imi fac prieteni sa ma poata sustine in vremurile alea cand o sa fiu distrusbig grin

| Nordic a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Frate dacă ea ține la tine nu trebuie să stai la curu ei să o păzești ce face laughing Dacă ține la tine, refuză pe cel ce se dă la ea și nici ea nu se dă la nimeni. Ea nu te iubește, iar dacă stai s-o păzeși nici aia nu e dragoste. Chiar vrei să stai în stres tot timpul fără să fii sigur de ceea ce face ea pentru ca nu poți avea încredere în ea. Da o vei lua razna în felul ăsta. Hai că mai sunt fete.

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Man...da asta ii faza ca deja stau in stres tot timpu, ca deocamndata numai pe ea o am, ca n-am prieteni, taicameu nu ma baga in seama si etc...

| Nordic a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Bun și dacă ai pe cineva care nu te bagă în seamă e mai bine. Atunci când ai pe cineva dar de fapt acel cineva te înșeală, înseamnă că nu mai ai pe acel cineva. Trebuie să ne descurcăm și siguri la un moment dat. Și nu vom fii singuri mereu. Vei găsi o fată care te va iubi pentru ceea ce ești, care iți va fi fidelă, cadre NU VA AVEA O RELAȚIE "FALSĂ" CU CINEVA.

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Man...da asta ii faza, ca eu singur traiesc, ca nu am pe nimeni

| Nordic a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

DAAAR, nu vei fii singur mereu. Pe cineva tot veia vea.

| xXHrun3sXx explică (pentru Nordic):

Stiu...dar macar pana incerc sa imi fac si eu niste prieteni sau mai fiu cu asta ca sa nu fiu singur in viata astabig grin

| JiTerra a răspuns:

Dai slapii, relatiile la distanta nu merg..se stie -.-' gasesti alta mai buna in your citywinking

| paulalove a răspuns:

Daca te iubeste vei afla: spune-i ca te sacaie alte fete si vor sa fie cu tine si intreab-o "tu ce crezi..." si asculta-i vocea : daca e nepasatoare nu te iubeste, daca ii tremura vocea inseamna ca te iubeste si nu vrea sa te piarda, daca are o voce calma inseamna ca te iubeste si nu prea si ca te lasa sa alegi tu, iar daca vocea ei e aspra si intepata inseamna ca e geloasa

| xXHrun3sXx explică (pentru paulalove):

Pai asta ii faza ca daca ii zic ca ma place una ii mereu nepasatoare si zice sa fac ce vreau eu...

| paulalove a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Atunci din pacate s-ar putea sa te insele

| xXHrun3sXx explică (pentru paulalove):

Appbig grinakuma am vb cu ea si am rugato sa termine cu ala cu relatia aia falsa si sa stearga toate comm. urile si cica daca nu ma iubeste sa imi zica si ii dau pace si nu o mai deranjez...si a inceput sa aiba o voce de aia trista si cica eu mereu ma supar din orice cica (dar nu e adevara)i-am spus pur si simplu ca nu mai suport si ca cica nu imi pica bine relatia aia si mi-a promis ca termina si avea o voce foarte trista, te rog ajuta-mapuppy dog eyesam facut bine sau rau? si din cate stii u (ca esti fata) o sa continue cu relatia aia sau nu?puppy dog eyes

| paulalove a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Nu prea cred. doar daca nu e putin tarfa (scuze de expresie ), atunci te va mintri si va spune ca nu mai se preface dar va continua asa...

| paulalove a răspuns (pentru xXHrun3sXx):

Si eu zic ca ai facut ceea ce trebuia

| biancaiulianahubert a răspuns:

Spune-i ca tie nu iti convine, daca mai vrea sa fiti impreuna sa termine cu ala, daca nu nu... asa as face eu...