| DjSteelSex a întrebat:

Am vrut sa fac sex cu prietena mea si o durea foarte tare. Aproape sa planga si nu mai e virgina. Am facut si ieri dimineață si nu a avut nimic. De ce o durea? Si in timp si dupa. Nu am facut nici 2 minute ca o durea foarte tare. P.S fara prezervativ. Si dupa a început sa sangereze... sper ca nu e vreo boala cu transmitere sexuala. Si apropo nici vaginul ei nu era prea umed. Ce s-a intamplat?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca aproape sigur (presupun) ori a lipsit complet preludiul ori a fost unul foarte scurt si facut la repezeala deci si de mantuiala, muschii vaginulului prietenei tale au ramas mult prea rigizi din cauza ca nu s-a produs relaxarea lor si de asemenea in astfel de situatii nu se produce nici umezirea, adica lubrifierea vaginului si din acest motiv penetrarea se produce cu mare greutatedin cauza frecarii accentuate, ceea ce provoaca durere, usturime si de multe ori julirea mucoasei vaginale si aparitia sangerarii. Invata-te sa practici o cunilitie binevenita de fiecare data inainte de a incepe actul sexual propriu zis, in cazul in care iti respecti si iti iubesti partenera de sexsi de viata. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

O durea pentru ca nu s-a umezit cum trebuie, ar trebui sa va sarutati, mangaiati mai mult, daca nici asa nu merge sa folositi lubrifiant ca sa nu o mai doara, acea sangerare poate fi ca tu ai fortat prea mult sau ca i-a venit menstruatia.

| BlondinaBlonda a răspuns:

Io fi venit menstruația, ști și tu că aproape toate femeile au dureri menstruale foarte mari.