| Helsing18 a întrebat:

As vrea sa stiu mai multe despre sexul anal.Eu si prietena mea am dori sa incercam si as vrea sa stiu care ar fi riscurile la sex anal neprotejat in afara transmiterii bolilor de care nu se pune problema la noi si infectii schimband din anal in vaginal sau oral.Dar spre exemplu daca introduci penisul fara protectie se poate intampla ceva? ulterioare infectii pentru baiat sau orice de tipul asta? Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Vad ca vreti sa incercati tot ce se vede in filmele pentru adulti:|
http://www.sfatulmedicului.ro/......icale_6521
O zi buna!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai toate BTS-urile se trasmit si prin sex anal.
Apoi sexul anal nu este pentru incepatori si trebuie sa ai cel putin 21 de ani.
Exista riscul unor infectii
Eu zic sa va informati mai bine, evantual sa cereti sfatul mai experimentati!

| Oana92 a răspuns:

In zona anala exista destui microbi cu care nu ar trebui sa intri in contact. Asa ca cel mai bine e sa folositi prezervativul. Asa stati linistiti dupa happy

Plus ca prezervativul e lubrifian, asa ca o sa faca aluncarea mai usoara big grin. Apropo, folositi si lubrifiant daca nu vrei ca fata sa urle de durere.

De asemenea sexul anal poate duce la aparitia hemoroizilor si a fisurilor anale, asa ca ganditi de 2 ori inainte sa va apucati de asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte probabil sa te alegi cu o infectie urinara cu e-coli.
Exista un risc deloc de neglijat de graviditate. "Materialul" tau nu se elimina complet si nu tot imediat. Fata se spala imediat dupa, dar nu exista nici o garantie ca nu mai ramane cate ceva inauntru. Acel ceva este eliminat mai tarziu si poate provoca fie o sarcina fie o infectie urinara si pentru partenera.
Ar mai fi riscul de fisuri anale (foarte dureroase si trec greu) iar in caz ca abuzati de procedeu, pot apare probleme de incontinenta.

| lTudyl a răspuns:

Bolile nu se transmit pe cale anala!
Fata nu poate ramane nici insarcinata.
Infectii nu se pot transmite (asta daca nu are raie)!

Singurul lucru rau la asta e ca o va durea... rau de tot!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lTudyl):

...ceea ce imi aminteste ca HIV se transmite foarte bine (daca ma pot exprima asa) pe aceasta cale. Mai citeste!