| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre adolescenții singuratici? Cel care mereu refuză să intre in contact cu o persoană din liceu chiar daca este prieten cu el,cel care aleg să se retraga într-un colțisor al lui în spatele clasei fară să vorbească cu nici un coleg al lui toată ziua, cel care se uită la seriale toată ziua cu vărcolacii și vampiri în loc să iasă la o bere cu prietenii lui.Acord fundă celui mai inteligent răspuns!

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Ca sunt timizi, frustrati, introvetiti si ca ar trebui sa socializeze si sa fie mai deschis, sa faca si ei parte din grup, caci fiinta umana n este solitara.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu au incredere in altii, stie ca ii ia la misto si se retrag

| GdX a răspuns:

De obicei aceia au o trauma netratata.

| Wildie a răspuns:

Cred ca e nevoie de un raspuns din perspectiva unei persoane singuratice.Pe langa faptul ca nu m-am simtit niciodata in elementul meu total cu colegii de clasa,am trecut si printr-o trauma, am avut o perioada de schimbare, iesit in evidenta, impuls care nu a fost prea bine primit si am primit destule jigniri, atat pentru aspect cat si pentru comportament.Doar ca am tendinta de retragere numai fata de colegii de clasa,e incredibil cat de usor ma schimb cum ies de acolo. Celelalte domenii ale vietii sunt perfecte, am cea mai frumoasa relatie, un prieten si prietena foarte buni si o gasca ce-i drept putin dezamagita de viata, dar sunt ok.Mi-as dori sa imi recapat increderea asta, cu toate ca nu mi s-a mai zis nimic efectele inca se vad dupa 4 ani

| RAY a răspuns:

Viata parerea mea e o luna calatorie plina cu experiente asta e viata nu vad ce viata e aia daca vezi numa filme si atat oricum cum o iei nu te poti izola de oameni plus ca poate reusesti sa dai peste o persoana rationala cei drept sunt putine da poste dai asa nu vei da si izolarea da depresie cel putin mie imi da depresie singuratatea poate tie nu fiecare e diferit

| Mussette a răspuns:

Multumesc pentru fundita! happy

| anonim_4396 explică (pentru Mussette):

Cu plăcere, ai Facebook?

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Am si Facebook, ca nu sunt asa virtuala. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mussette):

Care e?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Mussette):

Da chiar, care e? Nu de alta, dar nu vreau sa ratez vreo combinatie la un menage a trois laughing Da si tu Facebook baiatului, poate ii dai sfaturi bune despre D&S laughing

| Mussette a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

laughing. Ai cam ratat ce mai e la categoria asta. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I don't care ***! Nici de unii, nici de ceilalti. Bine, parca astia cu vampiri si varcolaci sunt ceva mai daramati decat ceilalti daramati. Si mult mai virgini.

| veryhonest a răspuns:

Sunt inhibati si trebuie sa traga oamenii de ei.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Ehh uite eu tocmai asa sunt si nu imi pare rau.E foarte frumoasa linistea, sa stai sa te gandesti la fel si fel de chestii.Pana la urma nu toti oamenii sunt la fel iar mie imi place sa fiu singura.Decat sa ies cu fetele in cluburi sau cine stie pe unde mai bine citesc o carte.E foarte relaxant.