| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre băieții cu părul negru și ochii căprui? Sunt mai atrăgători decăt cei blonzi?

61 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fiecare om are gusturile lui. Sunt fete carora le plac roscatii, blonzii, brunetii.

| Sociopat a răspuns:

Barba neagra, par negru si ochi caprui
Toate fetele imi zic ca-s ca un ursulet.

| CuriousStuff a răspuns:

Crezi ca toate fetele sunt atrase de acelasi tip de baiat?

| Mussette a răspuns:

Nu numai. Unele prefera bruneti, altele blonzi, altele sateni sau pur si simplu ce-o fi or tunsi zero, sa nu tina cont de culoarea parului. laughing "de gustibus et coloribus non est disputandum"batting eyelashes

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mussette):

Utimele cuvinte mai ales acel "... disputandum" l-ai folosit special pentru RAY26TM. rolling on the floor

| Mussette a răspuns (pentru corbulalbrosu):

In cazul lui e mai dificil, ba conteaza sufletul, si nu fizicul, ba fizicul, dar cu sufletul ce facem?! Pacat ca mai apare si subiectul "mintea". Si daca toate ar putea urma acelasi tipar si acel tipar sa fie unul simplu ar fi ok. rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Prima impresie o da aspectul fizic eu asta afirm mereu ca apoi conteaza carcaterul e partea a doua, fiecare pune valoare in functie de propia atractivitate, personale urate pun pret pe carcater mai mult ca alea frumoase

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Conteaza si daca este ingrijit si daca deschide gura. Ca nu pot sa uit cand m-am vazut cu un tip frumusel, genul "papusel", ca asa le zic eu celor care au grija asa de fizicul lor foarte mult, blond, ochi albastri, arata foarte bine fizic, dar cand a deschis gura si mi-a zis ca el zic=lnic urmareste "Mireasa pentru fiul meu" si face sala ca sa arate bine, deja eram pe alta frecventa...Asa ca aspectul nu e totul. Daca poate atrage doar printr-un aspect si restul e minte, e mult mai ok. Si nu fac parte din categoria celor urate, ca sa nu ma concentrez si pe fizic, dar tin cont si de caracter. blushing

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Dragea toate spuneti asta dar realitatea demonstreaza altceva, daca il placeai fizic treceai peste asta dar nu l-ai placut cum arata

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Fizic mi-a placut cum arata, dar ce faceam cu un manechin daca nu aveam subiecte comune. Am preferat altul mai pufos si nu idealul de fizic, pentru cum stia sa se joace cu mintea mea, si avea ceva al lui atractiv fizic, privirea si zambetul. In rest era facea parte din comun, dar stia sa se faca placut prin ce era.Ns-s toate la fel sau nu toate spun la fel si nici macar nu gandesc la fel.winking

| CuriousStuff a răspuns (pentru Mussette):

Eu incep sa ma satur de pesimismul si atitudinea asta a lui Ray.
Mussette, esti majora? Hai sa-i demonstram odata pentru totdeauna baiatului ca fizicul e doar 50% (si poate nici 50) din motivele pentru care vrei o relatie cu o anumita persoana. Uite, eu sunt urat, dar stii cum... Nu am fata simetrica, nu am brate puternice, nu am pieptul facut si nici nu sunt foarte inalt. Pe deasupra nu am nici voce masculina... (si daca a mai zis ceva ray le punctez si pe alea) Dar eu zic ca am avea vreo 3-4 subiecte de discutie foarte interesante cu care ti-as putea captiva atentia pentru cateva ore. Vrei sa iesim la un suc?

| Mussette a răspuns (pentru CuriousStuff):

Sunt majora. blushing Daca reusesti asta, se accepta. Dar cu Ray ce facem, il chemam sa asiste si sa vada ca viata bate filmul?! laughing De brate asa puternice nu cred ca e nevoie pentru o intalnire in care doar sa vorbim, ca nu te pun la taiat lemne, si daca ai vocea putin mai groasa ca a mea, e ok, ca sa nu ma fimt "fumatoare".

| CuriousStuff a răspuns (pentru Mussette):

Nu cred ca e necesar. Eu zic ca acceptul tau sa iesi cu un baiat care ti-a zis din prima ca nu e atractiv dpdv fizic ar trebui sa ii fie suficient chiar si lui Ray al nostru. Eventual ii trimitem o poza cu amandoi sa stie ca am iesit... Ce zici Ray, te convingem? Hai ca stiu ca ne citesti...

| Mussette a răspuns (pentru CuriousStuff):

Vezi ca mai am o discutie cu el unde avem un dialog pe un subiect similar. laughing
Si cred ca mai sunt cateva intrebari unde tot asta am incercat sa explic ca nu fizicul e totul, dar degeaba. Oricum se zice in popor ca "barbatul trebuie sa fie putin mai frumos ca dracu", asa ca nu stiu ce exista complexul acesta de frumusete in mintea baietilor. In general fetele ar treui sa fie frustrate de fizic. Mai bine vezi un cuplu: ea frumoasa-el "merge", decat ea urata-el prea frumos. In loc sa puna accent pe creier, pe suflet pe vocabular, s-a ajuns sa se puna accent numai pe look, pe muschi, inaltime, cati cm, in special copii astia de 13-15 ani de pe site, bine ca nu ne putem cantarii creierul, ca atunci zilnic vedeam un nr si mai mic la grame...

| PsihoSex a răspuns (pentru Mussette):

Wow, Lol...

| CuriousStuff a răspuns (pentru Mussette):

Intocmai... Cunosc cuplu, ea fata superba, aproape model, si desteapta, pe deasupra, la o facultate de medicina, deci fata le are pe toate, si el gras, dar nu grasut, gras de-a binelea, si sub medie cand vine vorba de fata, dar tipul le are cu vorbele, e inteligent, si el la medicina, cu cativa ani mai mare, stie cum sa o tina in limba dupa el si fata e moarta... happy
In schimb foarte rar mi s-a intamplat sa vad un baiat care sa arate foarte bine si sa umble cu o fata care nu arata asa de bine. Si atunci cand se intampla fata nu arata bine la fata, dar are cel putin un corp de victoria secrets.
Dar nu stiu cum il convingem pe Ray de treaba asta. Sa ne raspunda daca il convingem daca iesim amandoi. happy cam prin ce zona a tarii locuiesti? Sa stiu cat am de mers. laughing

| Mussette a răspuns (pentru CuriousStuff):

In zona lui, sa vada live ce si cum. rolling on the floor

| PsihoSex a răspuns (pentru PsihoSex):

De ce nu-mi apare raspunsul in casuta distincta la postarea la care raspund, ca asta, stii cumva, Musette?! Adica, mai sus, eu am raspuns la raspunsul tau cu "papusel" si am vrut si la "am ales unul mai pufos", dar daca am vazut ca nu apare unde trebuie...

| CuriousStuff a răspuns (pentru RAY):

Citeste mai sus si raspunde-ne!

| CuriousStuff a răspuns (pentru Mussette):

Adevarul e ca inca nu am avut om care sa tina lumanarea... E o idee. rolling on the floor

| PsihoSex a răspuns (pentru Mussette):

Mussy, poate vin sa va filmez, si-i facem cadou un filmulet scoala lui Ray, ce zici?!

| CuriousStuff a răspuns (pentru PsihoSex):

Ai camera buna? laughing

| Mussette a răspuns (pentru PsihoSex):

Nu stiu. Ori am raspuns de pe contul celui pufos sau a raspuns el laughing ori m-am repetat, ori mai sunt si alte fete care nu aleg papusa barbie in format masculin.

| Mussette a răspuns (pentru PsihoSex):

Sa ma ierte, dar nu poti sa faci bici si sa si trosneaca, daca materialul nu are proprietatile neceare. Dupa atate raspunsuri, atatea intrebari, un om vede pe aceeasi dunga, e clar ca ochelarii de cal sunt foarte buni. Pe mine ma oboseste psihic deja. laughing

| Mussette a răspuns (pentru CuriousStuff):

NickWeber, scuze ca de la intrebarea ta, despre ochi si par, poate nu stiai ce culoare a te vopsesti sau daca sa incerci lentile de contact, dupa preferintele fetelo, am facut o conversatie c=mai ceva ca pe un chat public, pentru a intelege si Ray ca nu e totul asa cum crede.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Mussette):

Se pare ca Ray s-a dus la somnic. Poate obtinem un raspuns maine. Ca deja ma termina psihic si pe mine... Nu poti sa vezi ca un om are o perceptie atat de gresita si sa stai cu mainile in san, trebuie sa-l botezam si sa-l convertim la credinta cea dreapta... laughing

| Mussette a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu stiu ce sa zic, o sa mai studiez acest aspect, cum sa poti face pe cine sa inteleaga mesajul. Cand ma voi trezi, voi vedea ce ne mai scrie, functie de visul de peste noapte. laughing
Sa ma ierte, dar nu poti sa faci bici si sa si trosneaca, daca materialul nu are proprietatile neceare. Dupa atate raspunsuri, atatea intrebari, un om vede pe aceeasi dunga, e clar ca ochelarii de cal sunt foarte buni. Pe mine ma oboseste psihic deja. laughing

| RAY a răspuns (pentru CuriousStuff):

Haaa asta nu ar dovedi nimic in primul rand nu pot sti daca ea chiar te vede atractiv sau nu? Eu am spus ca prima impresie conteaza fizicul ca apoi vezi ce are in cap e partea a doua, de contat conteaza totul in viata, eu n-am afirmat ca conteaza doar aspectul fizic intr-o relatie, de exemplu mie imi plac fetele rationale ca am ce discuta cu ele dar nu ma atrag sexual si rational

| RAY a răspuns (pentru CuriousStuff):

Tocmai ai afirmat ca rar vezi un baiat frumos cu una urata, baieti au pretenti mai mari dar si fetele dar depinde de fiecare ca uni ne multumim cu orice tu ai impresia ca noi stam doar cu fotomodele? Ne compromitem pentru a duce specia mai departe asa a facut omul mereu, de asta exista alfa si beta

| RAY a răspuns (pentru CuriousStuff):

Ce gandire gresita am? Tu cunosti carcaterul unui om care il vezi pe strada? Prima impresie e cea fizica nu vad ce gandire gresita am eu

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Eu am afirnat ca prima impresie este data de aspectul fizic daca voi vedeti suflete pe atrada e treaba voastra eu nu vad asa ceva

| CuriousStuff a răspuns (pentru RAY):

Da, din gesturi, limbajul corpului si din primele cateva cuvinte iti poti face o mica impresie si despre caracterului unui om doar privindu-l. Deci nu te-am convins ca fata a fost "atrasa" sa iasa cu mine chiar daca i-am spus ca sunt urat... Sau si tu esti cu teoriile cum ca intre o fata si un baiat poate sa existe prietenie si atat?

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Conteaza pentru cateva secunde, cat sa ii pui o eticheta. Dar si pe strada poti vedea un suflete. Daca vezi pe unu ca trece pe stada si da cu piciorul intr-un caine, intr-o sticla sau da bani la cersetori sau face poze la cladiri ori isi face selfie; vezi pe una ca merge intepata sau alta care e cu fata uin pamant, sau unu cu o floare in mana sau sau sau, poti citi ce fel de om este si sufletul lui cum este.

| Mussette a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu vrea sa creada. laughing Mai exista prietenie sau doar prietenie, dar mai rar.

| RAY a răspuns (pentru CuriousStuff):

Eu nu cred in vorbe si a spune ca tu cunosti caracterul cuiva prin gesturi e o minciuna, da-mi dovezi nu simple vrajeli

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Normal ca exista prietenie intre o fata si un baiat de fapt acolo si bagati majoritatea baietilor in freindzone

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Conteaza pentru mai mult decat cateva secunde pentru ca au dori sa vb cu el si e un start, ce sens are sa mintiti in halul asta? Ca aspectul fizic nu conteaza cand realitatea dovedeste altceva, nu va inteleg sincer

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Exista prietenie cu sensul de amicitie si de aceea sunt bagati baietii in friendzone, dar si prietenie adevarata, care se castiga in timp si e rara. Sa sti ca respectivul prieten te ajuta fara a astepta nimic, ca iti sare in ajutor, ca iti alaturi si nu ca te refuza avand scuuze si pretexte.

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Ti-am exemplificat cateva mai sus, cazuri c le poti vedea si pe strada, stand intr-o zi pe-o banca si incercand sa analizezi trecatorii. Sau in cercul ta de prieteni, serviciu, incearca sa observi comportamentul celorlalti, fara sa fi influentat de ceea ce sti despre ei. Analizeaza la rece si vei vedea caci comportamentul, limbajul, tonul vocii, privirea, zambetul, postura corpului, tinuta si multe altele sunt de fapt o oglinda a mntii sau a creierului. Si nu e vrajeala, crede-ma!

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Fiecare crede ce vrea, asta e ultimul meu mesaj eu am dreptul sa cred ce vreau nu oblig pe nimeni sa creada in ceva asa nici eu nu cred pe alti, o zi placuta

| PsihoSex a răspuns (pentru CuriousStuff):

Pentru a se si auzi ca lumea vorbele de duh e necesara proximitatea, deci nu e imperios necesara o supercamera ca in filmele cu spioni...

| PsihoSex a răspuns (pentru RAY):

Ray, man, tu chiar nu ai citit niciunde cate poate spune/releva fata omului?! Tu ai un fix numai cu atractivitatea, pentru ca e problema ta legata de inaltime, dar asta e doar o parte a summum-ului care este omul si personalitatea lui in integrum!
Repet, fa un efort, da niste zile bune in urma si reciteste tot ce ti s-a raspuns, si ce am raspuns eu unora singuri si cu dificultati de a-si gasi o partenera, si fa o lista de idei principale, pe care sa o confrunti apoi cu ce ai si poti si cu ce nu, si trebuie sa rezolvi!
Ia decizia ce se se impune, si ai sa vezi ca, daca te tii serios de treaba, pana de Mos Nicolae ai sa ai o fata faina langa tine! Da-ti seama ca nu esti nici primul nici ultimul care a avut sau are probleme de gen! Dar ai facut oare ceva concret sa imbunatatesti aceasta situatie?! Nu se poate sa "ramai incremenit in proiect", sa bati pasul pe loc, dar sa acuzi fetele ca nu te apreciaza! Fa in fiecare zi ceva nou si bun in edificarea pozitiva a personalitati tale si rezultatele nu vor intarzia sa apara!
Success!

| PsihoSex a răspuns (pentru Mussette):

Corect, Musette, mai posteaza-i-o odata, poate o intelege mai bine, recitind-o!
Trebuie sa invete sa priveasca atat oamenii cat si ceea ce fac ei, si care ii definesc, fie si macar partial social!

| Mussette a răspuns (pentru PsihoSex):

N-o sa-i mai repet eu cum sa citeasca o persoana dupa simplul limbaj verbal, nonverbal sau paraverbal. Mi-a urat "o zi placuta" si incerc s-o am cat mai placuta. happy

| PsihoSex a răspuns (pentru RAY):

Ray, man, ce dovezi vrei?! Da o raita prin librarii si ai sa gasesti cel putin 4-5 titluri despre limbajul corporal, gesturi, mimica si ce spun toate acestea despre cel din fata ta! "Spy the lie" e doar una care mi-a venit in minte acum.
Tu chiar nu ai observat cate fete departe de a fi frumoase si chiar scunde sunt mereu insotite si au si prieten?! Oare de ce?! Pentru ca sunt vesele, spirituale, spontane, nu sunt super sofisticate, le place societatea, poate sunt si bune dansatoare, sunt bune camarade si colege, etc, etc.

| RAY a răspuns (pentru PsihoSex):

Asa mau trimis si uni la biserica sa-l gasesc pe dumnezeu

| PsihoSex a răspuns (pentru RAY):

Era mai important sa faci sport - cresteai in inaltime! - si sa te cultivi. devenind interesant si spiritual! Tot acuzand pe altii nu ajungi niciunde! E plin de misoonari, si pe mine m-au abordat, dar eu le-am zis vreo doua, frumos si civilizat si pre limba lor, de si-au cerut scuze si s-au carat uimiti.

| CuriousStuff a răspuns (pentru RAY):

Uite exemplu. Un sofer, iese cu capul din masina si incepe sa arate degetul mijlociu catre un batranel care nu trece destul de repede strada... Eventual il mai si injura. Cred ca iti dai clar seama ce fel de caracter are.

| RAY a răspuns (pentru CuriousStuff):

Uite un exemplu un om care mereu a fost usa de biserica intr-o zi e foarte nervos si injura pe unu care i arata semne obscene, asta nu inseamna ca mereu se comporta asa, avem momente cu toti de nervozitate cum era daca in masina aia era copilul lui grav bonav in drum spre spital sau nevasta lui, nici macar noi nu ne cunoastem da sa cunoastem pe alti, daca tu asa usor judeci omul e imatur, fiecare are stari scimbatoare

| CuriousStuff a răspuns (pentru RAY):

Da, asa judec si in 90% din cazuri am si dreptate, ce ai zis tu e exceptia care confirma regula. Asta se intampla in 10% din cazuri, sa vina unul care chiar e om ok si sa injure sau sa se comporte urat pentru ca are o zi proasta.
Cand vezi niste baietasi de cartier care stau pe scari, mananca seminte si fluiera dupa o fata si urla "Ce cur ai, mamii!" daca nu iti dai seama ce fel de caracter au aia, atunci... nu stiu cine e imatur.

| RAY a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu e nici o exeptie cu toti avem zile proaste si bune

| CuriousStuff a răspuns (pentru RAY):

Trebuie sa ai o viata foarte nasoala daca zici ca la tine zilele proaste nu sunt exceptii...

| RAY a răspuns (pentru CuriousStuff):

Ce sens are sa ne contrazicem? fiecare crede ce crede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Usurel ca am intrat in fibrilatii.

blonzii sunt cei mai naspeti oameni de pe planeta.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Oricum sa fim seriosi va uitati toate numai la portofel si muschi laughing) mare parte, la gandire nu va uitati deloc de asta ati avut 100 de relatii.

| Laura78 a răspuns:

Fiecare fata prefera un anume fel de baieti. Si poti sa fi cat vrei de frumos, daca n-ai personalitate, n-ai nimic.

| RAY a răspuns (pentru Laura78):

Prima impresie este aspectul fizic

| RAY a răspuns (pentru Laura78):

Personal cred ca conteaza inaltimea mai mult ca ce culoare are parul tau,de fapt conteaza faţa simetrica, brate musculoase, piept bine facut, inaltimea, vocea mai groasa si o faţa lata mai masculina

| Laura78 a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate din anumite puncte de vedere, dar, de exemplu, sunt multe fete care prefera baietii scunzi.

| RAY a răspuns (pentru Laura78):

Serios unde? Ca si eu sunt mic de inaltime

| FluturasulVesel a răspuns:

Mie mi se par mai atragatori blonzi! Si ma si atrag ochii albastri! Fiecare cu gustul lui!