| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa spun despre mine. Am 17 ani, nu prea ies pe afara, nu am cu cine, nu am multi prieteni, majoritatea timpului il petrec la pc, si asta ma enerveaza ff mult deoarece din cauza asta am ajuns asa...

Sunt foarte foarte timid, cand este sa vb cu o fata sa fiu fata-n fata cu ea, nu stiu ce sa-i spun inafata de : "buna" "ce faci?" "esti bine?" in rest nu stiu ce sa mai zic, scot telefonul ma mai uit la vrajeala pe el si nu stiu plec spun ca am treaba etc, nu am tupel sa ii spun : "iesim la un suc" "ne plimbam si noi pe undeva etc."

Sunt ff timid, vad toti baietii, toti "nasparlii, urati" dar vad ca numai aia au "papagal" in ei si uite ca au "succes" la fete.

Eu nu sunt genul asta de baiat cu papagal, vrajeli sau sa ma laud la o fata...

Cine imi poate spune cum scap de timiditatea asta?
+ ca daca ar fi sa ma intalnesc cu o fata, nici nu as stii ce sa-i vorbesc, deci m-am gandit la toate subiectele ce as putea discuta cu o fota, ce as putea avea in comun cu ea sad dar habar n-am...

In primul rand vr sa scap de timiditatea asta, cum sa o bag in seama, ce sa mai vb ce sa o intreb?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt atatea subiecte banale de discutat incat este imposibil de insirat si prezentat deci renunt sa o fac. Este atat de greu in cazul tau deoarece din start pleci cu acest handicap al lipsei de dialog. O rezolvare ar fi sa discuti initial pe o retea de socializare si sa ai sansa sa gasesti o fata chiar interesata de tine pe care s-o cuceresti prin caracterul tau si modul tau de a fi.

1 răspuns:
| LoveSleep a răspuns:

Încetezi să te plângi în fața unui monitor și începi să ieși mai mult. Dacă îți place o fată, vorbește cu ea. O să te bâlbâi și-o să transpiri dar încetul cu încetul o să-ți treacă.
Dacă stai și ne povestești nouă n-o să scapi de nimic.
Baftă.