| ImiUrascViata a întrebat:

Ce sa vorbesc cu o fata incat, sa nu o jignesc(adica sa par idiot sau chiar mai rau.) si poate sa formez o relatie stabila cu ea (dap, adica iubit, dar nu din prima ca si mie mi se pare ciudat)?

P.S. Nu sunt disperat daca asta va intrebati, ca sunt fel si fel de fete peste tot. Faza e urmatoarea, ea este una random de pe net. Si nu am apucat sa vb cu ea. Deci. puii mei. In principal, am un presentiment bun despre ea.

Ofer funda celui mai bun raspuns. Si anume persoanei care ma poate ajuta cu sfaturi despre asta si de preferabil fete / femei deoarece voi stiti mai bine!

Răspuns Câştigător
| ImiUrascViata explică:

Pai...daca vrei sa nu o jignesti niciodata dar niciodata sa nu-i spui ca e grasa! Sa nu ii judeci aspectul fizic (asa pe direct), sa o respecti si sa o apreciezi. Ingrijeste-te de monotonie. Incearca sa o alungi si sa incerci mereu lucruri noi ca sa nu va plictisiti. Ce sa vorbesti cu ea nu stiu saiti zic daca nu o cunosc. Suntem diferite si indragim lucruri diferite. La inceput incearca sa o cunosti treptat, adica sa nu fi foarte insistent. Arata-i ca o respecti si fi cat mai creativ. Daca e o fire mai romantica sau daca esti tu asa fa gesturi simple dar dragute care o vor impresiona, iar acestea nu consta in a cumpara lucruri scumpe. Daruieste-i o floare, fi atent la ea, adica sa stii de ce are nevoie si cand (nu ma refer la lucruri materiale ci la o imbratisare de exemplu). Eu nu te cunosc asadar nu pot sa iti zic neaparat cum trebuie sa te comporti. Cred ca cel mai important e sa fi tu! Iar daca te va placea asa cum esti o sa te accepte si o sa te iubeasca! Niciodata sa nu incerci sa fii altcineva decat esti! Daca pornesti de la inceput cu prefacatorie sau astfel de lucruri nu va merge bine!
Fii asa cum esti de obicei! Multa bafta! happy

| ImiUrascViata explică (pentru ImiUrascViata):

Ai vrea sa vb in privat despre asta? Daca da propune pe ce anume sau in privat aici!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu cred ca poti avea o parere destul de corecta despre cineva doar privind`o inca, mai ai mult de invatat pana acolo.Deci te poti insela din start. Lasand asta la o parte, incearca sa fii amuzant dar nu pana la extrem, sa o intrigi prin ceea ce spui dar sa nu exagerezi, sa ai incredere in tine, sa scrii corect ca sa nu te faci de ras.Nu`ti poate spune nimeni ce sa vorbesti cu ea, pentru ca daca nu ai mai vorbit cu ea, nu stii cum va reactiona la ce`i spui, trebuie sa te orientezi pe moment si cat mai multa imaginatie.

| Anothergirl22 a răspuns:

**** fii (de ce e tarziu am gresit, nu sunt analfabeta) Scuze pentru greseli! laughing