| anonim_4396 a întrebat:

ceea ce urmeaza sa va spun pare o poveste parca desprinsa dintr-un film si poate fii cam lunga dar simt nevoia sa ma descarc si sa ma ajutati!

Sa incepem cu inceputul, prietenul meu si-a facut o iubita pe care o stiam din vedere nu am avut tangente cu ea niciodata.Prietenul meu a vorbit cu ea sa mergem sa facem un gratar la ea la curte, trecand peste cumparaturi si toate cele am ajuns acolo si am inceput sa jucam carti sa glumim etc.In tot acest timp eu si cu ea ne mai intersectam privirile si cand ma uitam in ochii ei credeti-ma ca asa ochi n-am mai vazut in viata mea pur si simplu m-au vrajit am simtit pe loc ceva pentru ea.
Mai pe seara ne-am mai dat in vorba am mai glumit ea a facut o gluma de genul "Eu dorm cu Cristi adica eu si tu Adi dormi cu Andreea o prietena de a ei" si in timpul asta m-a imbratisat usor de 2 ori.Am tratat totul ca pe o gluma si nu mi-a pasat asa mult!
Ajuns acasa am bagat-o in seama pe fb pentru ca imi facuse o poza mai funny si am vrut sa o stearga, de atunci am vorbit fara incetare, ea imi mai datea mesaje cu "ce faci?" "hello". vorbeam despre tot felul de lucruri.Intre timp ea s-a despartit de prietenul meu pentru ca nu se intelegeau.Noi am continuat sa vorbim am iesit la un suc in grup am dansat la club cu ea, intr-o seara se plictisise si m-a scos afara sa stau cu ea sa fumeze pentru ca pe ea nu o lasau bunicii si tot asa.In tot acest timp eu m-am indragostit rau de tot de ea.Nu i-am spus niciodata ce simt pentru ea doar bateam apropouri.Totul a durat cam 2 saptamani iar in ultima vreme devenise mai rece nu mai parea asa dornica de vorba iar eu am observat asta.Si am incercat sa ii spun daca o plictisesc sau o deranjez si a zis ca nu.Astazi am aflat ca sta cu un baiat de 2 3 zile... si m-a afectat atat de tare incat aproape ca mi-au dat lacrimile.Eu m-am facut suparat si ea m-a tot intrebat ce am si i-am spus ca daca ea nu si-a dat seama de anumite chestii eu nu mai zic nimic. Eu stiu dc s-a ajuns aici...din cauza ca am fost prea rusnos sa o sarut deoarece n-am mai avut o relatie de 2 ani si mi-a fost jena sa nu fiu stangaci cu sarutul si sa ma fac de rusine mai ales ca o fata are asteptari de la un baiat mai mare.
Aici cred eu ca am gresit si ea poate a asteptat sa fac eu primul pas iar eu ma tot luptam cu mine insumi daca sa risc si sa ma fac de ras ca nu stiu sa sarut sau sa mai aman momentul. In momentul asta ma simt ca un LOOSER si nu stiu ce sa fac va rog sa imi spuneti voi ce ati face daca ati fi in locul meu? sad

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O asemenea fata nu as fi iertat-o, dar nu inainte de a vorbi cu prietenul...

| sofisis a răspuns:

In primul rand, daca ii placea atat de tare de tine si daca vedea ca tu esti putin papa lapte, sigur facea ea ceva ca sa avanseze relatia.
Probabil ai fost un fel de...tranzitie pentru ea intre fostul si actualul.
Stai si asteapta sa te caute daca vrei, desi eu nu te sfatuiesc.
Eu in locul tau as vorbi cu ea, i-as explica de ce m-am suparat ca magarul pe sac, i-as spune ca imi pare rau ca nu am avut curajul sa lupt pentru ea si i-as ura viata fericita.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Rautacios comentariu laughing

| Cristi95n1 a răspuns (pentru sofisis):

Ce spui tu ai dreptate oricum timpul le rezolva pe toate.
In legatura cu primul pas..nu cred ca exista fata sa faca ea primul pas poate daca este prea disperata.
In general fetele au un orgoliu foarte puternic. In sfarsit...astazi am fost la liceu se pupa cu actualul se
simtea foarte bine si mi-a aruncat o privire.Eu am inteles "ute daca n-ai facut nimic m-a luat altul".

| anonim_4396 explică (pentru Cristi95n1):

Atunci nu ai pierdut cine stie ce laughing. daca ii placea de tine te astepta

"In general fetele au un orgoliu foarte puternic. " laughing pe dracu. daca citesti pe internet ai sa vezi ca fetele nu fac primul pas pentru simplu fac ca "trebuie" ( invatatura de pe vremea lu" bunica ) sau ca le e frica de un refuz. de aia baietii "trebuie" sa faca totul si ele doar sa astepte pomana

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps, asta e diferenta dintre o fata si o femeie care ia ce crede ca ii se cuvine. tu pur si simplu nu erai acel ceva care ea il vroia -. next laughing

| sofisis a răspuns (pentru Cristi95n1):

Nu e adevarat. Fetele INTOTDEAUNA fac primul pas, ca e mai subtil sau mai pe fata, asta e partea a doua. Dar instinctiv, pana cand fata nu face primul pas...baiatul sta si asteapta. Daca ea facea ceva, dadea un semnal si te lasa sa aflii ca e ok sa faci ceva.

| Cristi95n1 a răspuns (pentru sofisis):

Asta e a dat semnale deci eu cred ca ma place altfel nu imi datea ea mesaje fara sa o bag in seama si nu ma suna sa vorbim cand se uita la televizor.Eu am gresit ca nu am avut curajul sa fac ceea ce simt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu crezi ca o fata are termen de expirare? adica te asteapta maxim o saptamana si dupa fuge dupa altul? or fi si de alea destule, si se pare ca si asta o fii.ce vreau sa zic este ca in caz de te placea te astepa ea mai mult stai linistit. am vazut fete aici pe site (si in realitate ) care asteptau dupa baiatul care il placeau si ani ca el sa faca un pas, ceva. poate ea e genul care se plictiseste repede, cine stie. balta e plina de pesti, treci la urmatoarea. sunt destule

| Cristi95n1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca asta este s-a plictisit sa mai astepte si si-a gasit un iubit repede oricum este grnul de relatie care dureaza maxim 2 saptamani
..si apoi nu stiu de ce am presimtirea ca ma va baga ea in seama. Pana atunci eu nu ii mai zic nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exerseaza si tu cu un prieten pana iti recapeti increderea in sine...