| TotulPentruUna a întrebat:

Cum asi putea sa ii spun peietenei mele ca nu o iubesc, nu ma intelegeti gresit... sunt cu ea de 6 luni, tin foarte mult la ea si nu as vrea sa ne despartim in veci, si ea mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste dar sincer eu nu pot, de fiecare daca cand imi spune te iubesc ii raspund "si eu te iubesc" nu mai pot, nu mai pot iubi vre`o fata findca am suferit prea mult din cauza asta si sincer mi`e frica sa mai iubesc, la ultima despartie era sa fac cea mai mare prostie si doare prea tare sad totusi cum i`asi putea spune findca ma simt foarte prost cand ii spun "te iubesc" si stiind ca nu e adevarat. sad Si nu vreau sa se supere sau mai rau, sa ne despartim. sad

~Mai pusemem si ieri intrebarea ca anonimus dar nu am mai gasit`o~

Răspuns Câştigător
| lightmyfire a răspuns:

Buna.Cel mai bine e sa ii spui ca "te iubesc" este cam prea mult pentru inceput si pentru tine,pur si simplu explica-i ca in momentul cand tu ii spui te iubesc de fapt nu simti ce zici,adica e mai mult o atasare fata de ea,o atractie decat o iubire adevarata din suflet si atata timp cat ii zici ca tii foarte mult la ea,nu vrei sa o pierzi dar INCA nu poti sa-i zici te iubesc atunci ea va intelege si nici tu nu vei mai ramane cu o senzatie trista in suflet, o poti alinta, sa-i spui ca tii enorm de mult la ea, ca e o pers importanta pentru tine dar inca nu o iubesti cu adevarat.Incearca sa vb cu ea si sa ii zici sa se puna in locul tau,TE ASIGUR ca va intelege. Daca nu azi atunci maine si tot o va face,o adevarata iubita si prietena incearca sa-si inteleaga partenerul la bine si la rau, ai incredere si vb cu ea, sinceritatea face totul. Sper ca ti-am fost de ajutor.O zi minunata

7 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Tii foarte mult la ea, nu o iubesti, nu ai vrea sa te desparti de ea in veci si totusi vrei? laughing nu mai inteleg nimic. Daca stiai de la inceput ca nu mai vrei sa iubesti din nou de ce mama dracului i.ai mai dat ma sperate fetei? Ti.ai batut joc de ea, chiar daca te faci ca.ti pare rau, pentru ca daca ti.ar pasa nu i.ai face una ca asta, mai ales ca ai zis si tu ca ti.a aratat de multe ori ca te iubeste

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna happy
Vorbeste u ea si explica`i ca ai nevoie de timp. happy

| blaxy a răspuns:

Nu este neaparat sa te desparti de ea. poti sa fii cu ea insa cel mai bine e sa-i spui povestea ta...ce ai patit, si ca ai suferit din cauza asta.si sa-i spui ca ii vei spune te iubesc atunci cind tu vei simti asta cu adevarat.si ca nu vrei sa-i spui te iubes numai ca ea vrea sa auda asta.ar trebui sa te inteleaga si sa te lase sa iti revii.

| Candice a răspuns:

Pai mai bine ii zici direct in fata. Dar sunt sigura ca se va supara si va intelege gresit. Daca ea pare altfel, incearca s-o iubesti, poate e mai speciala. Nu uita ca fiecare avem perechea pe lumea asta, si mai devreme sau mai tarziu tot te vei indragosti happy

Sper ca te-am ajutat. Xoxo

| dulcykaLy a răspuns:

Incearca sa vb cu ea si sa ii explici ca tii la ea foarte mult si ca nu vrei sa va despartiti, dar ca tie iti este frica sa mai iubesti, si sa te ajute si sa aiba rabdare cu tine. Iar tu incearca sa acorzi mai mult credit... daca o persoana din trecut te-a dezamagit, nu inseamna ca asa va fi mereu, cand vine o persoana noua in viata noastra trebuie sa ii acordam toata increderea noastra si sa nu o "pedepsim " din vina altor persoane!

| mee_4833 a răspuns:

In final, o iubesti sau nu? Cred ca acum tii la ea ca la o simpla prietena. Spuneai ca nu o mai iubesti,si totusi,da. Gandeste-te si la ea,avand in vedere ca tu ai trecut printr-o faza urata. Incearca sa nu o ranesti, mai ales fiindca te iubeste! Ia-o usor.fa-o sa-si dea seama singura de anumite lucruri si daca pana la urma tot nu'si da seama, spune-i tu, dar nu direct.doar nu vrei sa o faci sa sufere, nu? Mult succeshappy!

| Missperfect a răspuns:

Eu stiu... spune-i ca inca nu o iubesti dar tii la ea sau spune-i ca ai nevoie de timp ca inca nu esti pregatit pentru o relatie