| mister1 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca o fata ma place? De ce va intreb asta? Zilele astea am fost in oras cu prietenii. Am ales un loc unde sa mergem si acolo a mai venit 3 persoane. 1 baiat si 2 fete. Una dintre ele dupa ce mi-a trimis cerere pe facebook, a inceput sa imi dea like la toate pozele, cand ma vede pe drum nu imi spune nimic personal dar pe facebook mereu ma intreaba ce fac. Si daca ma place, cum pot sa ii spun mai discret daca ma place si daca vrea sa iesim undeva. FUNDA celui mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Maxnonymus a răspuns:

Ii spui direct: Vrei sa iesim candva la un suc? ...Si la suc incepi magia.

| Ancient a răspuns:

Astea nu sunt semne cum că te-ar plăcea. Pur şi simplu poate fata e sociabilă.

E nevoie de mult mai mult pentru a îţi da seama dacă o fată te place sau nu.

Nu o întreba direct dacă te place, doar copilaşii cocalari fac asta.
Pur şi simplu aproprie-te de ea. Vorbeşte cu ea, împrieteniţi-vă bine şi ieşiţi des. Restul va veni de la sine.

| mister1 explică (pentru Ancient):

Si atunci de ce cand ne-am vazut ultima data (asta fiind in seara asta pe la 8) ea tot vroia sa imi spuna ceva dar parca nu avea curajul. Nici eu nu pot sa ii spun "Pss, auzi fata ce facem ne combinam si noi?" ca ar fi prea de rahat.

| Ancient a răspuns (pentru mister1):

Poate aveai ceva lipit de pantaloni, nu ştiu. Ideea e că nu trebuie să tragi concluzii pripite şi să îţi faci tot felul de scenarii în cap. Încearcă să rămâi cu picioarele pe pământ.