| DnZuuL a întrebat:

Dati-mi si mie un sfat.Sunt o persoana cu tupeu,nu ma rusinez si spun totul verde-n fata.Dar,ce pot sa fac,cand vine vorba de contact vizual cu oamenii intorc rapid privirea, ca sa intelegi..Stau cu iubita,si incepe sa ma priveasca,si eu incep sa o privesc, dar in maxim 10-15 secunde intorc privirea..Nu ma consider cel mai frumos baiat,si nu-mi place sa ma priveasca cineva,mai ales o persoana draga ca sa nu-mi observe "partile negative".Cu toate stiu ca ma iubesc unele persoane,nu pot sa stau si sa-i las pur si simplu sa ma priveasca in ochi.Ce as putea face sa scap de frica asta? Stiu ca sunt patetic si majoritatea o sa ziceti "Fii barbat".Da uite ca la capitolul asta sunt foarte jos. Daca se poate va rog, fara raspunsuri la misto.

O seara faina happy

6 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Asa e personalitatea ta, nu ai ce face.
Si eu am problema asta cu privitul in ochi, nu prea pot sa ma uit in ochii unei persoanela de care imi este rusine. E un defect si asta.

Răspuns utilizator avertizat
| SpeșălGirl a răspuns:

Exact asa sunt si eu, doar ca pe mine ma apuca rasul.laughingNu prea ai ce sa faci, eu rezist mai mult sa ma uit in ochii cuiva deoarece ma gandesc la ceva in momentul ala de exemplu la o chestie naspa care mi s-a intamplat, asa nu ma mai apuca rasul.Sau imi zic:''Potoleste-te odata si stai naiba cum trebuie ca poate te crede asta ciudata''.

| Tamas_Alina_1995 a răspuns:

Repetăți în minte cuvinte încurajatoare precum Eu pot.