| Magic12345 a întrebat:

de aproape un an m-am indragostit de prietena mea cea mai buna, (fiind si colega mea de clasa).Ea tocmai s-a despartit de prietenul ei (au fost 2 ani impreuna).I-am spus pana acuma de 2 ori ca imi place de ea,si n-a avut reactii rele cu privire la acest raspuns (eu crezand ca poate nu va mai vorbi cu mine,chiar am petrecut timpul impreuna).Ar trebui cu ocazia asta sa-i spun ca m-am indragostit de ea si sa putem fi mai mult decat prieteni? (ma gandesc numai la ea, mereu am avut grija de ea si reprezinta totul pentru mine sad ). Multumesc!

10 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Friend zone.Ce frumos.Continua cu friend zone inca 2-3 sapt, dupa care fii indiferent si spune-i cu ce tipe misto vorbesti, imbraca-te, tunde-te mai misto, nu ii oferi importanta.In capul ei o sa fie "adica eu nu sunt buna de iese cu alte fete?" si uite cum atunci o poti soca cu raspunsul "eram acolo dar nu ai vazut decat acum", o sa se simta vinovata si uite cum o sa se apropie din nou de tine. Cu placere! PS:Nu mai intrati in friend zone

| Magic12345 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Imi este aiurea sa nu fie cu altcineva daca voi sta asa...

| Oana92 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

E cam riscant... daca se simte prea vinovata si se indeparteaza? Sau daca ea chiar nu vrea nimic cu baiatul asta si se ofera sa ii si prezinte alte fete? big grin

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Oana92):

Tu daca ai vedea ca "fratiorul tau" are fete frumoase langa el si pe tine te considera ca pe o sora mai mica nu ti-ai pune intrebari?

| Oana92 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Nu stiu, nu am fost intr-o situatie de acest gen. De asta si intrebam...Dar ma gandesc ca daca pana atunci nu l-am vazut ca pe un barbat ci ca pe un frate situatia ar fi la fel si daca ar fi inconjurat de fete. Banuiesc laughing

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Oana92):

Se poate iesi din friend zone.Greu,dar se poate.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Magic12345):

Nu o sa fie cu nimeni. Daca tu ii spui iti arunci pe tava si faci pe eroul "hai frate sa fac pe Superman sa-i spun ce simt" esti terminat. Incearca si anunta-ma cat de dureros a fost.

| Otto2014 a răspuns:

Pai du-te sa i spui.O sa-mi multumesti.

| maryus24 a răspuns:

Incercarea moarte nu are. Deci spune-i ce simti, si vei vedea ce reactie are.
1- Reactie buna - Bucura-te
2 -Reactie negativa- O uiti, treci peste, sau.
3. Incerci metoda lui thelovedoctorr

| Magic12345 explică:

Imi este aiurea sa nu fie cu altcineva daca voi mai sta asa...