| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile îmi place de o fata din liceu, eu sunt a ix-a si ea tot a ix-a doar ca este dintr-o ata clasa. Ea vine deobicei la mine in clasa pentru ca acolo este o fata care i-a fost colegă in generală. Problema la mine este ca sunt cam timid. Daca stau mai bine si ma gandesc, nu sunt chiar foarte timid, doar ca îmi este greu sa găsesc subiecte de conversatie. Îmi place de aceasta fata pentru ca o vad altfel decât pe celelalte fete (îmi place ca nu este ca cele mai multe din liceu, adica fitoase si materialiste). Vreau sa mentionez ca nu am vorbit deloc cu aceasta fata si îmi este cam incomod sa ii spun colegei mele sa mă prezinte prietenei sale, pentru ca nu o cunosc încă foarte bine ca sa stiu ca nu ma va face de ras in fata fetei. Va rog, dați-mi niste idei cum sa fac cunostina cu ea, chiar îmi doresc mult sa o cunosc big grin.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Aseaza-te pe langa aceasta colega si incearca sa te imprietenesti cu ea prima data apoi mergi la colega ta (Cat e singura) cateva pauze/zile iar apoi cand incepe sa devina o obisnuita sa stai cu ea prin pauze du-te si cand vine prietena ta si intra in vorba si cu ea.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Roaga pe colega ta sa-ti faca cunostinta cu ea.

| mihionuț a răspuns (pentru neutrino):

O sa incerc, dar ma gandesc sa nu ii zica ceva aiurea, iar apoi sa aiba o parere proasta despre mine.

| GoldenKing a răspuns (pentru mihionuț):

Atunci du-te tu intre ele si saluta si fa cunostinta.Astea sunt variantele. Daca stai singur intr-un colt clar nu rezolvi nimic