| belfast12 a întrebat:

de curand sora mea a adus o prietena acasa la noi si tipa atunci s-a cam atasat de mine si eu de ea, intr-un final m-am indragostit de ea, problema e ca eu am 17 ani si ea are 13 aproape 14, stiu ca o sa ziceti ca nu e matura la varsta aia dar credeti-ma, e foarte matura pentru 13 ani, ce sa fac? Funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Daca iti place de ea, iar ei de tine, atunci nimic nu va impiedica sa aveti o relatie. Nici macar varsta. Atata timp cat esti cu capul pe umeri si nu grabesti lucrurile (intelegi tu la ce ma refer), este in regula.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca tie iti place de ea si ei de tine, cine va impiedica sa aveti o relatie?

| belfast12 explică (pentru Emilian65):

Parintii ei daca ma vad cu ea laughing

| vocea a răspuns:

Fa ce simti e mai bine sa recreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

O fi ea matura dupa judecata ta. Dar e minora. Daca nu vrei cazare gratuita (dupa gratii), nu te lua de ea.

| UzOm a răspuns:

Distruge-i inocența! Că doar la asta îți stă capul acum.

| Printesa10TM a răspuns:

"Vocea" are dreptate. E mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat ce nu ai facut. Iti spun din proprie experienta.

| RedBull69 a răspuns:

Maturizeazate si tu am 16 ani si o fata de 12 sa îndragostit de mine i-a zis unei prietene sa imi spuna daca vreau sa fiu cu ea o sa fii major deja gandeste putin s-a suparat fata pe mine sa întristat asta e era frumoasa fata doar ca era prea mica nu ma gandesc la sex cu ea si ca nu am ce face cu una asa mica nu te gandi la asta eu iti spun un sfat cauta o fata mai matura cat de cat macar sa aiba 15 ani daca faci sex cu o fata si ai noroc sa fii major si fata sa fie majora stii ca mandatul e mai lung ca anii tai nu te supara ca iti zic asta TU DECIZI CE FACI NU EU...
Gandeste-te ca vad parinti iei ca îi creste burtica si dai de necaz stiu un caz ca o fata o facut sex cu unu de 18 ani jumate fata avea 16 era în perioada fertila au folosit prezervativ dar dinacela ieftin s-a spart si uite ca a ramas însarcinata baiatul e dupa gratii si uite cum anii tinertii se duc incredibil de urat.

| belfast12 explică (pentru RedBull69):

Eu nu vorbeam despre sex, nici nu ma gandesc la asta, eu ziceam ca m-am indragostit de ea si ca as vrea o relatie cu ea si pot astepta oricat atata timp cat sunt fericit cu ea

| RedBull69 a răspuns:

Am gresit fata sa nu fie majora acum am observat

| belfast12 explică:

Best answer ever laughing Da **** dar,***, imi e nasol, adica daca ies in oras cu ea si ma vad colegi/prieteni de-ai mei, pot spune ca e soramea, are ea mentalitate si corp de 16-17 dar totusi inca are 13, eu la anul am 18, legea...