| cnvv a întrebat:

Deci, sunt in clasa a IX-a, am 15 ani, si e o tipa din clasa de care-mi place. Vorbesc cu ea cam de prin august, si acum suntem prieteni destul de buni. Faza-i ca luna viitoare e balul bobocilor. Inca nu am invitat-o ( si nici nu stiu daca s-o fac ). Am interbat-o daca merge, si ea a zis ca da. Mi-a mai zis, de asemenea, ca daca pot veni si altii din alte licee, vrea sa danseze cu un tip din clasa a X-a ( nu mi-a zis numele tipului, dar stiu ca e fostul ei prieten, pentru ca el e la alt liceu, si mi-a zis de la ce liceu e presupusul partener ). Asa ca am intrebat-o : " dar daca nu pot veni altii de la alte licee, ce vei face? ". Mi-a zis ca e un tip de la alt profi ( dar acelasi profil ) cu care ar vrea sa vina.
Azi m-am vazut cu ea prin centru orasului si am stat impreuna vreo 3 ore, asa, hoinarind prin oras. Nu am mentionat nimic de bal sau ceva de genul. Eu o fac sa rada, sa se simta in largul ei, si la un moment dat, am crezut ca si ea ma place. Asta pana la intrebarea cu balul.
tTiupl de la alt profil e mult mai mare ca mine si are o masa musculara mai dezvolatata ca mine. Faza-i ca ea nu pare genul de fata care sa se duca imediat dupa altii, doar pentru ca arata altfel.
De ce fetelor le plac baietii " rai "?
Sincer, n-am mai avut nici o relatie pana acum, insa fratele meu mai mare ( care are 18 ani ), are o relatie de aproape 3 ani, si am vazut la el cam cum sta treaba cu fetel. Dar aici chiar nu inteleg. Acum stau si ascult muzica trista de la Bosquito

5 răspunsuri:
| 0ffliner a răspuns:

Nu sunt sigur ce vrei sa intrebi comunitatea, dar iti voi spune ce as face in locul tau.
In primul rand sa-ti raspund la intrebarea de ce fetelor le plac baietii "rai", nu le plac, cred ca ii detesta, dar iti zic de ce sunt atrase de ei. Gandeste-te ca tu vezi doua fete, frumusele ambele dar una e tacuta si sta in banca ei, si e una al naibii de nebuna pe care ai alege-o?
Eu personal o aleg pe cea nebuna, de ce? din start ma atrage carizma ei.

Asa e si in cazul tau, probabil ca esti un baiat simpatic si super de treaba, si pe langa faptul ca tu iti acorzi atentie la estetic. Dar trebuie si sa fii ambitios, caci asta cauta muierile la barbati, nebunia, ambitia asta cruda care le seaca organul sexual )), Ce poti face ca s-o ademenesti pe tanara domnita? fii mai activ si incearca sa te perfectionezi pe tine mai intai si dupa pe ceilalti. Ia-ti o cale in viata si urmeaz-o. Si daca iti merge cu ea, e super! daca nu, crede-ma ca vor fi alte domnite care isi asteapta printul cel nebun. S-ai noroc!

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand nu mai asculta muzica trista ca intrii in depresie si nu-ti face bine!
Apoi, maine sau cand te vezi cu ea, intreba-o direct si politicos daca nu vrae sa fie partnera ta la balul bobocilor! In afara de un raspuns negativ, nu ai ce pierde, dar daca accepta, poti s ate consideri norocos.
In viata, ca sa fii un castigator, trebuie sa fii luptator! Pana la momentul asta fata ti-a spus ca ar avea cateva posibilitati de baieti cu care sa mearga, dar nu are inca invitatie de la ei, deci, nu pierde timpul, vorbeste azi cu ea si invit-o tu la balul, ca partenera, fii primul!

| Mussette a răspuns:

Daca o vrei, invit-o, risca-te. Poate te va alege sau poate nu. Va trece si balul, nu e un capat de tara. Tu in timpul asta incearca sa te faci placut de ea, mai vorbeste cu fratele tau, cum suceste el mintea prietenei smug, cum sa te faci placut d catre o fata si cu timpul vei avea si tu succes la ea. Sti cum se zice "un sut in cur, un pas inainte". Capul sus si bafta!winking
Si acum legat de acei "rai", fetele sunt atrase de bad boy, dar foarte putine ar avea si o relatie cu ei. E mai palpitanta acea stare e care o emana, acea energie, sunt mai euforici, mai "nebuni", dar asta este o stare de moment. Acesti baieti reprezinta acel ceva interzis, si astfel devin mai atractiv. E si o cestie de mentalitate, de ceea ce sunt invatate de catre parinti, spunandu-li-se, ca un prieten ar trebui sa fie cuminte, linistit, sa invete, sa nu bea, sa nu fumeze, sa faca, sa dreaga, iar fata, specific Evei, pune mana acolo unde este interzis si face pe invers, alege pe cel care e total opus normalului.
Schimba Boschito, ce naiba, o sa i plangi.

| SARKAN a răspuns:

Asculta la mine si asculta bine. Femeile sunt specialitatea mea.Deci fata nu se uita dupa ala ca e mai musculos sau ca arata mai bine ci probabil e mai popular ca tine.Ca pustoaicele astea cauta numai de astia care ai aiba multa lume in jurul lor ca sa aiba cine sa le faca pe ele sa se simta bine.Da tu ai zis ca le ai cu vorbitul.asta e arma ta! Deci trebuie sa vezi fata ce ii place ce interese are ea in timpul liber ca sa stii ce teme sa abordezi cu ea.si apoi te documentezi putin ca sa nu cazi de prost cand incepi sa vb si pac mai bagi cate o glumita pe ici pe colo.sa vezi cum reactioneaza.da sa fie si cate una mai nesarata sa vezi rade sau nu.ca daca rade deja stim ca te place ca na doar nu a tace ca muta sa te faca simti prost daca nu are interese o sa taca sa o sa iti spuna ca e nesarata. apoi cauta sa vezi cu ce mandre isi face ea viata(prietene)ca si astea ii baga in cap tot felul de lucruri adica na daca ele te plac deja ai castigat jumatate din batalie.si sa o abordezi mereu cand e singura sa nu cumva sa se poata cineva baga in seama sau sa ii schimbe parerea sau sa ii fie jena sa iti raspunda.Acu tu trebuie sa intelegi ca e putina munca si din partea ta ca sa poti sa ai succes in ceea ce iti propui.cauta si pastreaza lucrurile cat mai simplu nu cauta sa o impresionezi cu lucruri scumpe sau eu stiu mai ce. femeile cauta cateva lucruri la barbati sa arate cat de cat bine sa fie inteligent sa aiba dictie cand vb sa se imbrace nu extravagant dar cu gust si sa arate ingrijit si cel mai important lucru pentru pustoaice sa fii putin smecheras sa ai putina popularitate sa zicem asa sa iesi putin in afara cadrului. sper sa iti reuseasca eu unu cand eram ca tine nu era gaura care o iertam.

| AnonimJustMe a răspuns:

Hey! Sincer, nu sunt tocmai "expertă" la categoria asta, dar sper că te va ajuta sfatul meu! Fetele nu sunt la fel, nu tuturor le plac băieții "răi", însă dacă o faci să râdă asa cum ai mentionat, si se simte în largul ei când este cu tine, sigur ai o sansă! Încearcă! Râde, se simte în largul ei, doar pentru că ea vrea să meargă cu altcineva la bal, nu înseamnă că tu n-ai o sansă! Sunt mai multe avantaje dacă o întrebi..Vei afla dacă ea te vede ca pe un amic, sau nu, ori este posibil ca ea să îsi schimbe sentimentele atunci când va realiza că tu o placi, nu stii pâna nu încerci. Eu aș spune ca fetelor le plac baietii siguri pe ei, dar nu îngâmfați, amuzanti dar serioși cand este cazul, si ce-l mai important - sinceri! Sunt destul de sigură ca asta le-ar place celor mai multe fete, însă important este să fii tu însuți.