| anonim_4396 a întrebat:

din nou:* am o intrebare ft importanta. Iau anticonceptionale de 4 luni si vroiam sa intreb ca. in fiecare luna trebuie sa ma protejez la primele 7 pastile sau, chiar numai in prima luna cand am luat pastilele ...eu iau pastilele a 3 a zi a ciclului menstrual de obicei imi vine sambata dimineata ...si pastilele le iau martibig grinam nevoie de un raspuns urgent va rooogg

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este nevoie sa te protejezi in fiecare luna, ci numai in prima.