| Komarov a întrebat:

Dupa cum se vede am mai avut de a face cu genul asta de intrebari in trecut ideea e ca nu prea am succes in relatii si nu inteleg de ce. Am avut o relatie de 2 ani cu o fata care a decedat intr-un mod subit si dupa a urmat multe relatii care durau in jur de 3 luni o luna si cel care iesea in minus eram eu. Poate nu stiu sunt eu de vina, am un caracter mai dulceag mai mieros nu sunt unul dintre "iubitii" care isi folosesc pretendentele eu consider ca singura datorie venita din partea femeilor fata de barbati e iubirea si respectul si adevarul in fata, am fost folosit de multe ori si intr-adevar poate e adevarat la varsta adolescentei fetele testeaza terenul sad. Sunt sensibil am fost afectat in trecut si de probleme de alta natura sentimentala si inima imi e cam "uzata". Desi la ultima relatie a fost cam greu sa uit anumite trasaturi ale ei am decis sa ramanem amici si mi se pare aiurea rau sa ne consideram amici cand mai de mult ii scriam " ce faci iubit-o". Sunt dezorientat chiar disperat si poate e o boala dar duc lipsa de atentie, mereu am preferat o persoana draga cu care sa discut ceva si sa ma simt bine in prezenta respectivei, acuma sufletul pot sa zic ca imi e cam sec golit iar mintea cotropita de astfel de chestii ma gandesc mai mereu la ea si ma dispera gandul am nevoie de ajutor va rog si multumesc anticipat celor care au citit tot puppy dog eyes sad. Intrebarea e ce sa fac? Ajutati-ma si ca regula raspunsul coerent funda

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Atunci incearca sa o uitiwinking acum poate parea sfarsitul lumii pentru tine dar incearca sa te ajuti singur sa-ti fie mai bine sa poti sa incepi o alta relatie poate cea mai frumoasa cu o fata care sa merite. Stiu ca este usor sa vorbesc am trecut si eu prin cateva relatii esuate, dar important este sa mergi inainte, sa te incurajezi tu singur caci mai mult ca tine nu va putea nimeni... Ai suferit indeajuns nu crezi? Meriti ceva mai bun si ceva mai pur de atat

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeile nu inteleg barbatii si barbatii nu inteleg femeile, noi santem mai simpli nu stam mult la baie cand plecam la un chef, facem cumparaturile repede, nu ne holbam mult la haine. Ele sant pe invers dar adolescentele astea nu le mai acorda multa atentie uitate la una care are peste 30 de ani si sa-i placa un tanar ca tine vei vedea ce bine e.

| NoName0x0 a răspuns:

Pai dragoste cu sila nu se poate, nu? Incearca sa gasesti o fata si de data asta fi mai atent cu modul de a fi al acelei fete; ai putea sa o cunosti, iar apoi sa fiti pentru o scurta perioada amici ca sa fii sigur ca fata aceea va avea personalitate asemanatoare cu a ta, dar si un stil asemanator!

| rousz a răspuns:

Hey! Dar ai scris aici sushee hee Cred ca oricine are nevoie de atentie, sa fie alaturi de cineva si sa simta ca este iubit aproape la fel pe cat transmite. E urat sa ramai amic, cu cineva care ai impartit practic sentimente mai deosebite. De ce nu incerci sa o recuceresti, poate mai este o sansawinking

| Komarov explică (pentru rousz):

Nu ii mai arde cheful de mine, e rece si indiferenta degeaba mai are ochi albastri daca s-a dus tot farmecul caracaterului, ideea e ca eu sufar si pentru ea e cam egala cu 0 chestia asta si a fost criticata de multi chiar si de proprii ei parinti pentru ca a facut greseala asta, eu am inima sfasiata dar degeaba au trecut deja 3 luni si inca imi mai zboara gandurile la ea si cand vorbesc cu ea e ca si cum as vorbi cu un necunoscut

| NoName0x0 a răspuns (pentru Komarov):

Atunci incearca sa o uitiwinking acum poate parea sfarsitul lumii pentru tine dar incearca sa te ajuti singur sa-ti fie mai bine sa poti sa incepi o alta relatie poate cea mai frumoasa cu o fata care sa merite. Stiu ca este usor sa vorbesc am trecut si eu prin cateva relatii esuate, dar important este sa mergi inainte, sa te incurajezi tu singur caci mai mult ca tine nu va putea nimeni... Ai suferit indeajuns nu crezi? Meriti ceva mai bun si ceva mai pur de atat