| BossGG23 a întrebat:

E normal daca spermezi la 10 ani?

10 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Stai fara grija. Este absolut normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Corect se spune sa te masturbezi, nu spermezi!
Nu-i sanatos pentru un copil de 10 ani sa se masturbeze, pentru ca organele si functiile reproductive abia acum incep sa se dezvolte, sa produca hormoni si sa fie active.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU poate fi considerata ca fiind o situatie normala. Teoretic se poate aprecia ca este mult prea devreme sa se produca sperma la aceasta varsta, avand in vedere faptul ca organele de reproducere masculina se maturizeaza de regula in jurul varstei de circa 14 ani. Dar mai stii, s-ar putea ca tu sa reprezinti exceptia. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal.

| seth2016 a răspuns:

Ce vrei sa spui cu spermezi? Daca e vorba de masturbare cum a inteles Gretta e normal. Unii baieti incep mai devreme.

Daca e vorba de sperma cum a inteles corbulalbrosu, nu cred ca e sperma la varsta asta. Sperma e alba, lichidul seminal e transparent. E OK sa inceapa sa curga lichid seminal dupa masturbare la o anumita varsta. 10 ani e un pic cam devreme, dar e OK.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man din cate stiu eu recordul mondial la spermat e 7 metri distanta.

| eusebiu27 a răspuns:

Deia Romania va pierde mereu si nu se va dezvolta

| Geotrix a răspuns:

Este absolut normal

| Reyda a răspuns:

Nu! Ai boala!

| Reyda a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuu