| Edy_9245 a întrebat:

este normal ca la varsta de 13 ani, cand te masturbezi sa-ti iasa urina in loc de sperma?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e normal la nicio vârstă.
Dar având în vedere că la 13 ani încă nu cred să ai spermă, e posibil să confunzi ceea ce ejaculezi (lichid seminal limpede, fără spermatozoizi) cu urina. Dacă lichidul eliminat nu e foarte fluid, ci dimpotrivă - puţin lipicios - asta e.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal sa se intample fenomenul de care vorbesti tu. Asta pentru ca la 13 ani organele sexuale ale tale nu sunt dezvoltate sa produca sperma.

| romarios70 a răspuns (pentru Emilian65):

De ce? ai patit si tu? organele la varsta lui produc spermatozoizi. un medic il poate lamuri cel mai bine daca este anomalie.

| grab a răspuns:

Ar trebui sa se secrete sperma de pe la 11-12 ani. mergi la doctor totusi ca e cea mai avizata parere. fara rusine! succes! happy

| Lionelll a răspuns:

Nu prea este normal, dar inainte sa te mai masturbezi, du-te la baie si vezi daca iti vine reactia de a urina, poate fi si din cauza asta, adica sa te exciti si totusi sa ai urina pe teava, iar daca nici asta nu merge, trebuie neaparat sa consulti un medic urolog.

| cheater9999 a răspuns:

Ma, nu are cum sa fie urina. Eu cred ca este vorba despre o substanta care apare inainte de ejaculare (fratee cum se chema), care umezeste locul de atac.