| SuKuLet a întrebat:

SaluT, TPU! Este o fata la mine la lucru care zi de zi ma ia la misto, nu stiu este frustrata, s-au chiar ce are.Imi zambeste cand sunt mai multi prin jur, pe urma spune : "Eu nu il bag deloc in seama, dar el continua ".I-am spus te rog nu mai intra in vorba cu mine, dar vad ca nu intelege. (problema este ca a inceput sa imi placa si de ea ). Inainte nici macar nu o salutam, ca imi dadusi seama, ca se poate ajunge aici.E ca o scorpie chiar nu stiu ce sa fac, sa am liniste de ea.Imi vine sa o si jignesc, dar cred ca tot degeaba, se mai si da mare ca are facultate, pai un om cu facultate asa se comporta? nu stiu nu are viata persoanala, si are o problema cu mine?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Indiferent de caracterul sau, care nu depinde neaparat de studiile facute, o colega/ un coleg de serviciu se saluta mereu. In timpul seviciului te poti limita numai la discutii simple, ce implica serviciul.

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca are facultate inseamna neaparat ca are cei 7 ani de acasa? Vezi sa nu laughing. DImpotriva cei cu facultate au mai multe basini in cap ca restul. Cat despre nebuna, e clar ca e plictisita si si-a gasit prostul de care sa isi bata joc. Indiferenta doare cel mai tare, incearca asta.

| seth2016 a răspuns:

> a inceput sa imi placa si de ea
Ai intrat in jocul ei.

Ai intuit bine. Jignirea nu ajuta si dupa cum ai vazut nici daca-i spui sa te ignore.

Fa-ti gasca ta de prieteni si stai cu ei. Evita contactul cu ea pe cat posibil. Daca totusi te intalnesti cu ea suna pe cineva la telefon, verifica-ti Facebook-ul pe mobil. Pune un prieten sa te sune. Fa-te ca ai uitat ceva pe undeva. Apleca-te sa-ti legi sireturile. Daca nu mai suporti cauta-ti alt job.