| RangerJ a întrebat:

Eu am 17 si ieri mi-a spus un coleg ca unei fete ii place de mine si m-a tras afara. Dar cand m-am uitat la ea s-a rusinat de tot si s-a ascuns in spatele prietenei sale. Cateva pauze mai tarziu, urcam scarile si ele doua ereau langa balustrada. Cand m-am uitat la ele ea si-a indreptat privirea in jos iar cand am trecut pe langa ele au susotit ceva si prietena ei m-ia spus hey la care eu buna. Ma place sau ce?

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Astea sunt copilarii.mai bine ignora-le sa vezi ce fac.

| neutrino a răspuns:

Tare mult te place!

| SkyPilot a răspuns:

Da, te place. Asa fac cele rusinoase. Ia-o usor, zambeste-i, salut-o, intra in vorba cu ea, vorbeste-i frumos. Ofera-i un trandafir rosu daca poti.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Hey, mai bine nu te lua dupa oricine iti spune ca o fata te place.Iti dai seama ca baiatul ala arfii putut sa iti spuna asta ca sa iti joace o farsa? Adica de unde stia el ca fata aia te place si de ce juca rolul de "postas"? Fata aia ti-a si respuns cererea de prietenie pe facebook, oare de ce? Oricat de timid ar fi eu spun ca atunci cand comunici prin scris o faci mai bine decat fata in fata pentru ca poti sa iti controlezi emotiile si sa iti alegi mai bine cuvintele.Cel mai bine, ca sa lamuresti situatia, ar fi sa vorbesti fata in fata cu fata respectiva si nu cu intermediari( nu cu prietena ei sau colegul tau). Bafta *

| RangerJ explică:

A, si inca ceva. Eu sunt clasa a 11-a iar ea a 9-a si are 15 ani.

| RangerJ explică:

But wait. there's more i-am dat add pe fb si mi-a dat deny de 2 ori, am crezut ca e bug. Oare de ce?

| SkyPilot a răspuns (pentru RangerJ):

Nu stie ce sa vorbeasca cu tine.

| RangerJ explică (pentru SkyPilot):

Oare?

| SkyPilot a răspuns (pentru RangerJ):

Mai este posibilitatea ca acel coleg sa isi fi batut joc de voi amandoi si sa nu fie nimic adevarat. Reactia ei ar fi similara daca e rusinoasa.

| RangerJ explică (pentru SkyPilot):

Posibil

| SkyPilot a răspuns (pentru RangerJ):

Daca iti place fata, vorbeste cu prietena ei. Spune-i ca tu o placi pe fata si nu intelegi ce se intampla. Nu ai nimic de pierdut.

| RangerJ explică (pentru SkyPilot):

Yeah. got trolled