| necunoscut123 a întrebat:

eu si prietena mea am decis sa ne incepem viata sexuala prin sex oral si apoi prin sex normal. eu am 16 ani si prietena mea are 15. este bine pentru ea sa-si inceapa viata sexuala la varsta asta? si mai am o intrebare, nu e nici o problema daca incghite sperma nu?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este bine pentru ea sa-si inceapa viata sexuala la varsta asta, ba chiar este foarte rau. Riscul ei de cancer de col uterin va creste de 9-10 ori. Ba mai mult, va trebui sa se duca la ginecolog la 6 luni toata viata ei, incepand cu prima luna de la inceperea vietii sexuale (insotita de unul din parintii ei pana la 16 ani). Daca tii cat de cat la ea, asteapta macar pana implineste 17 ani si jumatate. Mai este destul de putin pana atunci (doar doi ani si ceva) si daca va iubiti cu adevarat, nu va fi nici o problema.
In principiu, nu este nici o problema daca inghite sperma, dar este o infractiune sa supui o fetita de sub 16 ani la perversiuni sexuale. Eu zic ca daca tii la ea, astepti sa implineasca 17 ani si jumatate, va incepeti viata sexuala cu sex normal atunci si, dupa cateva luni, dupa ce va obisnuiti cu noua situatie, treceti si la perversiuni de tip sex oral, dupa ce ea implineste macar 18 ani (ca sa aiba discernamant complet si sa nu traiesti toata viata cu obsesia ca nu era complet stapana pe faptele si vorbele ei).

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Nu e nici o problema cand o inghite. Problema e dupa ce o inghite. Ai auzit de boli ca hiv/sida? nu prea din cate se vede. http://www.prezervativ.ro/hiv_sida/sex_oral_infectie_hiv.php

| Acadeeeaa a răspuns:

Daca inghite sperma poate sa ia anumite boli, doar sa ai tu prezervativ.
Si nu crezi ca ea e cam mica pentru a-si incepe viata sexuala?
Crezi ca e pregatita sa mearga o data la 6 luni la ginecolog?
Si pe langa asta este predispusa la cancerul de col uterinhappy...
Treaba voastra, eu zic sa va rezumati doar la oral, dar sa folosesti prezervativ si acolo, si sa ii faci si tu ei!

| Papusik a răspuns:

Daca o inghite (sperma) par tu ai hiv, sida etc va lua si ea acesta boala
Dar daca tu nu ai nimic si esti perfect o poate inghite (doar daca vrea)
Dar iti recomand sa nu ejacuezi cand iti face oral (adica in gura la ea) e cam naspa pentru ea, mai ales ca e prima data,
Cu timpu cand va capata destula incredere in tine si te va iubi mai mult poti face sia sta si nu o va mai deranja.
Succes! love struck
Bine ca ati ales sa incepeti cu oral, decat o sarcina nedorita mai bine oral.

| gabriella85 a răspuns:

De ce nu mai asteptati? de ce va grabiti de la anii astia sa faceti sex cand aveti tot timpul din lume? eu cred ca va pripiti si sa iti raspund si la a 2 intrebare...nu este nici o problema daca decide sa iti inghita lichidul seminal.e dorinta eisad

| yhsay a răspuns:

Numai ea poate stii daca este pregatita pentru asta happy fizic poate ca este dar psihic...
Si nu, nu e nici o problema daca inghite, treaba ei.

| yhsay a răspuns:

Doamne cititi oamenilor intrebarea "am decis sa ne incepem viata sexuala", eu una din particica asta deduc ca sunt amandoi virgini (peste tot), sansele ca unul din ei sa aiba vreo boala cu transmitere sexuala e destul de mica deci daca prietena lui e dispusa sa inghita, treaba ei.

| Cherry a răspuns:

Buna.Nu va ganditi? Sunteti doar niste copii,mai mult ea ca tine, de ce nute gandesti ca va faceti rau de acum? In plus o fata trebuie sa iti inceapa viata sexuala cu cineva mai mare, care stie ce face si etc.Sex oral de la 15 ani? Gresit.

| albrosie a răspuns:

Nu este nici oproblema varsta nici daca inghite atata ca are un gust urat sperma din cate aminteles de la fosta doar sa nu o lesi insarcinata daca faci asta e problemamare atuncia

| cartman a răspuns:

Las-o sa se mai joace cu papusile, iar tu ai putea face putina miscare (fotbal, ciclism etc.). Copiii din ziua de azi nu stiu decat ca vor masina si sex.

| Rellik a răspuns:

E decizia voastra nu cred ca trebuie sa va dea cineva sfaturi daca ea doreste si se simte pregatita pshic sa o faca si fizic la fel no problem dar my bine nu cu sex oral ati incepe cred ca s-ar simti stanjenita mai cu sex normal happy tu ca baiat ai putea sa-i afci sex oral pentru a excita-o mai tare, dar in nici un caz ea, se v-0a simti prost dupa.Mai bine o astepti pana sp ea " Da sunt pregatita, vreau sa ma culc cu tine ". Mult succes. Ps : Dragostea nu are varsta pentru toti cei care tot vb de varsta oh go on

| DenYsuK245 a răspuns:

Poi eu zic sa cauti siteuri de sex oral nu e bine eu zic prietena mea are 15 ani si a facut sex oral...si acum are nu stiu ce boala (funda)?