| bogdannn9696 a întrebat:

ieri am vazut pe facebook o fata care mi se pare frumoasa, asa ca i-am trimis friend request, acum cateva minute a acceptat si acum as vrea sa vorbesc cu ea si pana la urma sa o invit in oras, dar nu stiu cum sa fac acest lucru, adica ce pot vorbi la inceput, cum sa incept, despre ce sa discut, mai mult ma intereseaza la inceput pentru ca nu pot sa spun " buna, ai vrea sa iesim sambata undeva?" Ce pot sa vorbesc cu ea la inceput ca sa nu se plictiseasca si etc...
Mentionez ca nu o cunosc si nu am mai vazut-o in realitate.

2 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Ești conștient că e prea devreme. și nu ești.
Vorbește cu ea, profită de faptul că ți-a dat accept, însă nu fi stresant!
Cunoaște-o mai bine, apoi vezi dacă se merită să ieșiți!

| Larisssaa a răspuns:

Spui :
Bună. Ce faci?
Te-am văzut prin oraş. Eşti drăguţă...
Vorbiţi despre subiecte comune. Ca ex : Prietenii comuni.

Depinde şi ce gen de fata este, pentru asta... trebuie să o cunoşti mai întâi.

Sunt unele fete care prima dată când vorbeşti cu ele, şi le întrebi... Îţi răspund direct ˝ DA. ˝

Dar sunt şi altele. ( Ca mine ) Care trebuie să vorbeşti mai mult cu ele, să vorbiţi de mai multe ori, până la o posibilă întâlnire... happy

BAftă! happy